ارتقای جایگاه صادراتی صنایع کوچک البرز در بازارهای خارجی ضروری است


مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز گفت: هم اینک صنایع کوچک  البرز به سبب برخی مشکلات از موقعیت مناسب صادراتی در بازارهای هدف خارج کشور برخوردار نیستند و ارتقای این جایگاه ضروری است.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز، جهانگير شاهمرادي طي بازديد از شهركهاي صنعتي با بررسی موانع و مشکلات افزود: مدیران واحدهای صنعتی و تولیدکنندگان می بایست با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا محصولات قابل رقابت در بازارهای جهانی تولید کنند و تنها مشکل صنایع کوچک و شهرکها کمبود نقدینگی نیست و ارتقای بهره وری و بهره گیری از دانش روز دنیا در تولید محصولات با کیفیت و قیمت مناسب یک اصل اجتناب ناپذیر است.
شاهمرادي اضافه کرد: حمایت های دیگر دستگاه های اجرایی نقش کلیدی و بسزایی در بدست آوردن بازارهای هدف در خارج کشور دارد و تحقق این مهم تنها از دست صنایع کوچک و شهرکها بر نمی آید.
وی گفت: هم اینک  10 شهرك صنعتي دولتي مصوب در استان البرز وجود دارد که 3 شهرک آن عملیاتی و زمین ها در حال واگذاری است و 1340 واحد صنعتی در  اين شهرکها مستقر می باشد و در هیچ شهرک واحدها به دلیل نبود زیرساخت تعطیل نیست بلکه تعطیلی برخی واحدها به دلایل دیگر است.
در ادامه مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي البرز گفت: حجم بدهی های معوقه بالا صنایع كوچك به بانک های عامل، واردات بی رویه کالاها، بالا بودن نرخ مالیات، سپردن طرح های تولیدی به شرکت های خارجی، تکنولوژی های قدیمی و فرسوده و ناهمخوانی قوانین از مهمترین مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی است.
   1395/10/15 09:17    تعداد بازدید :  150

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 150
5/10 (تعداد آرا 1 نفر )