البرز می تواند به پایتخت دارویی کشور تبدیل شود


مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز با بيان اينكه البرز می تواند به پایتخت دارویی کشور تبدیل شود، گفت: مذاکرات لازم و شناسایی واحدها در این خصوص انجام شده که پس از فاز مطالعه شناختی، موضوع تکمیل خوشه صنایع دارویی که صادرات و توسعه این واحدها را به دنبال دارد، پیگیری می شود.
به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز جهانگیر شاهمرادی، با اشاره به اینکه یکی از استعدادهای بالفعل بسیار خوب البرز، صنایع دارویی این استان است، اظهار داشت: استعداد استان البرز در این زمینه به گونه ای است که بسیاری از واحدهای صنعتی آن در حوزه های دانش بنیان فعالیت کرده و بخش زیادی از داروهای کشور در این استان تولید می شود.
وی با اشاره به اینکه این داروها عمدتا فرمولاسیون نیست که مواد موثره از استان دیگری وارد شود، افزود: مرحله نخست ساخت و سنتز به روش های شیمیایی و بیوشیمیایی بسیاری از این داروها در استان البرز انجام می شود.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز شهرک دارویی برکت که به طور ویژه برای تولید در این حوزه ایجاد شده را ظرفیت بسیار خوبی عنوان کرد و گفت: در همین راستا مطالعات اولیه خوشه صنایع دارویی البرز آغاز شده و در نظر داریم با تکمیل این مطالعات، حلقه های مفقوده صنایع دارویی که می تواند در البرز به کار گرفته شود را بیابیم.
وی با تاکید بر اینکه البرز می تواند به پایتخت دارویی کشور تبدیل شود، خاطرنشان کرد: مذاکرات لازم و شناسایی واحدها در این خصوص انجام شده که پس از فاز مطالعه شناختی، موضوع تکمیل خوشه صنایع دارویی که صادرات و توسعه این واحدها را به دنبال دارد، پیگیری می شود.
شاهمرادی بیان کرد: مذاکرات اولیه با تعدادی از واحدهای داروسازی برای راه اندازی انجمن تخصصی داروسازی آغاز شده، در همین راستا در صورت آمادگی واحدهای صنعتی دارویی، قسمتی از شهرک های صنعتی جدید، علاوه بر شهرک صنعتی برکت به عنوان شهرک صنعتی دارویی در نظر گرفته خواهد شد.
وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه تکمیل این مطالعات می تواند راه های جدیدی برای ایجاد صنایع نو و افزایش هم افزایی در استان باشد، افزود: فاز مطالعاتی خوشه صنایع دارویی تا پیش از پایان سال به اتمام خواهد رسید و در سال آینده پیاده سازی آن اجرایی خواهد شد.
   1395/10/18 15:32    تعداد بازدید :  128

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 128
9/10 (تعداد آرا 1 نفر )