افزایش فضای سبز شهرکهای صنعتی البرز


مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی البرز اعلام کرد؛ تا کنون بالغ بر108.4 هکتار فضای سبز در سطح شهرکهاي صنعتی استان ایجاد و نگهداری می شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز؛ جهانگير شاهمرادي با اعلام این خبر اظهار داشت: ضرورت فضای سبز در مناطق صنعتی که دارای شرایط خاص آب و هوایی است بر کسی پوشیده نیست ولی انجام این مهم در استان با توجه به محدودیت های شدید آبی امری بسیار سنگین است. وی با اشاره به اهتمام این شرکت به ایجاد و توسعه فضای سبز گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته طی سال جاري تا بحال توانستیم 3 هکتار فضای سبز در سطح شهرکها و نواحی صنعتی استان ایجاد کنیم که با افزوده شدن این مقدار مساحت کل فضای سبز شهرکهای صنعتی البرز به بیش از 111.4 هکتار رسید.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی البرز هزینه صورت گرفته در اجرای 6 هکتار فضای سبز در سال 95 را بالغ بر 2000 ميليون ریال عنوان کرد و بیان داشت: کل مبلغ مذکور از اعتبارات داخلی شرکت هزینه گردیده و بیشترین میزان فضای سبز ایجاد شده بر اساس نیاز و توسعه صورت گرفته با 3 هکتار به شهرک صنعتی. اشتهارد اختصاص یافته و مابقی آن نیز در شهرک های صنعتی نظرآباد، كوثر و اشتهارد 2 ایجاد گردید.
وی با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل های موجود ایجاد بخشی از فضای سبز شهرکهای صنعتی برعهده این شرکت و بخشی نیز بر عهده واحدهای صنعتی است افزود: 10 درصد فضای سبز  برعهده شهركهاي صنعتي و 15 درصد ايجاد فضاي سبز بر عهده واحدهاي صنعتي مي باشد.
وی با ابراز امیدواری به اینکه بتوانیم در سال جاری این میزان فضای سبز رابه 6 هکتار دیگر افزایش دهیم تصریح کرد: با توجه به مشکلات استان و هچنین كمبود آب و شرایط نامساعد موجود از مسئولان و خدمتگزاران بخش های دیگر استان انتظار داریم شرکت شهرکهای صنعتی البرز را برای پیشبرد اهداف و برنامه های خود که تامین کننده منافع سرمایه گزاران و آحاد مرد استان است یاری کنند.
   1395/10/22 10:47    تعداد بازدید :  251

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 251
4/10 (تعداد آرا 1 نفر )