صنعت عرصه رقابت است و توسعه صنعتی در استان البرز نیازمند حمایت دولت از صنعتگران است


مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي البرز گفت: صنعت عرصه رقابت است و اگر شرایط فعالیت برای صنایع یکسان بوده و مولفه هایی چون تسهیلات، نیروی کار آموزش دیده و ماهر، دانش و تکنولوژی روز، حمایت دولت و ... فراهم باشد، شرایط کار روز به روز بهتر و نتیجه چشم گیرتر خواهد بود.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي البرز جهانگير شاهمرادي گفت: شرکت شهرک های از معدود مجموعه هایی است که توانسته است به رسالت خود در توسعه  صنعتی و رونق تولید کمک کرده و خود را به عنوان مجموعه ای موفق معرفی کند.
شاهمرادي افزود: با توجه به اینکه صنعت در سال های پس از انقلاب و جنگ تحمیلی در مسیر رشد قرار گرفت و در طول سه دهه توانست خود را به شرایط ایده ال نزدیک کند، به جرات می توان گفت هر کالای مصرفی مورد نیاز نمونه تولید داخلی دارد و 3500 واحد صنعتی دارای پروانه موید این مطلب است.
وي با اعلام این خبر می گوید: تعاملات مدیران ارشد استان با شرکت شهرک های صنعتی بسیار سازنده و قابل توجه است و به دلیل عملکرد موفق این شرکت در رونق تولید و پویا شدن صنایع، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با حضور استاندار با جدیت پیگیر حل مشکلاتی است که صنعتگران در طیف های مختلف با آن روبرو هستند و با حضور در این کارگروه با مدیران استان مستقیم ارتباط برقرار کرده و همکاری های موثری در این خصوص صورت می گیرد.
شاهمرادي تاکید می کند: خوشبختانه در دولت یازدهم و با نگاه ویژه این که به توسعه صنعتی استان بوده است، از ظرفیت های استان به نحو مطلوبی استفاده شده و در این راستا تعاملات صورت گرفته و دولت نیز برای ادامه کار نگاهی فرا استانی و در سطح ملی داشته است.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی با اشاره به سفر اخیر ریاست محترم جمهور و هیات دولت به استان البرز خاطر نشان می کند: در این سفر شهرک صنعتی اشتهارد 2 کلنگ زنی شد و شهرک صنعتی کوثر و طرح توسعه شهرک صنعتی اشتهارد مورد بهره برداری قرار گرفت و در ادامه نیز شهرک صنعتی نجم آباد نیز به مجموعه شهرک های صنعتی استان اضافه خواهد شد و فراهم نمودن زمینه این فعالیت ها خود نشان دهنده عزم جدی دولت در کمک به استان و همچنین توسعه صنعتی و اقتصادی کشور بوده و نشان میدهد تعاملات چه در سطح استانی و چه در سطح ملی قابل توجه و مطلوب است.
وی تاکید می کند: توجه به ملاحظات زیست محیطی مهمترین مولفه ای است که در این توسعه صنعتی مورد توجه بوده و با سیاستی که در پیش گرفته ایم تنها واحد های صنعتی مجوز تاسیس و پروانه بهره برداری قرار خواهند گرفت که دانش بنیان بوده و با بهره گیری از تکنولوژی های بالا بتوانند بدون آلایندگی کار خود را آغاز کنند.
شاهمرادی ادامه می دهد: این مسئله به حدی برای ما اهمیت دارد که شهرک صنعتی اشتهارد 2 را در سی کیلومتری شهر و به عنوان محل استقرار واحدهایی در نظر گرفته ایم که با تکنولوژی هایتک، بتوانند از نقطه نظر نزدیکی به شهر و تامین برخی از نیازهای خود هزینه کمتری بپردازند و کاهش هزینه تولید را تجربه کنند.
وی هدف را بهره گیری از صنعت ناب، پاک و دانش بنیان عنوان کرده و می افزاید: با حضور مهندس يزداني معاون محترم وزير و مدير عامل سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي و همچنین مهندس نعمت زاده، وزیر صنعت معدن و تجارت، در مراسم كلنگ زني اين پروژه اهمیت موضوع به خوبی درک شده و اهتمام ویژه برای توسعه صنعتی استان وجود دارد لذا دور نمای ما رسیدن به جایگاه اول در رتبه بندی شهرک های صنعتی است و با برنامه ریزی های انجام شده پیش بینی می شود تا یکسال آینده به این مهم دست پیدا کنیم و این دستاورد در عمر کوتاهی که از شکل گرفتن استان می گذرد ارزشمند و قابل توجه است.
   1395/10/28 15:01    تعداد بازدید :  131

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 131
7/10 (تعداد آرا 1 نفر )