استان البرز می تواند 30 درصد سهم صادرات غیر نفتی را به خود اختصاص دهد


مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان البرز اظهار داشت: به جرات میتوان گفت که استان البرز قادر است تا 30 درصد از سهم صادرات خدمات و محصولات صنایع غیر نفتی را به خود اختصاص داده و با ظرفیت هایی چون فرودگاه پیام، همجواری با پایتخت، قرارگیری در شاهراه ارتباطی شرق و غرب و دسترسی به کلیه مناطق کشور، وجود مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان و تبدیل شدن به قطب علم و فناوری کشور به این مهم دست یابد.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي البرز شاهمرادی با بیان این مطلب ادامه می دهد: در بررسی اجمالی از فعالیت شرکت شهرک های صنعتی استان البرز در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، وظایف و شروح برنامه هایی که در اختیار این شرکت بوده است محقق شده و در دو بخش توانسته ایم به اهم اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم. بخش فعال سازی، راه اندازی و توسعه صنایعی که با کمتر از ظرفیت فعال بوده و یا تععطیل شده اند و بهره برداری از واحد های صنعتی که بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند که بخش سخت افزاری کار بود.
وی با تاکید بر اینکه بخش نرم افزاری کار مهم تر از حوزه سخت افزاری است اضافه می کند: از آنجا که تنها مسائل پولی و محدودیت های مالی مشکل ساز نیست، بازار یابی و فروش محصولات واحدهای تولیدی و همچنین تامین مواد اولیه و خوراک واحد های صنعتی و خوشه سازی واحد های صنعتی را در تعاونی هایی ساماندهی کردیم و برای حل مشکلات تکنولوژیکی انها نیز با تقویت ارتباط و تعامل با داشنگاه ها و مراکز تحقیقاتی در صدد هستیم تا موانع موجود بر طرف شود.
شاهمرادی می گوید: تعهدات بخش سخت افزاری انجام شده و در ادامه و در کارگروه های استانی در حال پیگیری است. در بخش نرم افزاری نیز با تشکیل خوشه های پلاستیک، صنایع نساجی و شیرینی و شکلات کارهای مطالعاتی و امکان سنجی ها صورت گرفته و ادامه دارد.
وی دیگر اقدامات شرکت را تشکیل کنسرسیوم های صادراتی و مطالعه بازار های بین المللی، ایجاد فن بازار ها و تک مارکت هایی برای حل مشکلات تکنولوژیکی واحد های صنعتی و تجاری سازی ایده ها و طرح هایی عنوان می کند که با استاندارد های شرکت شهرک های صنعتی همخوانی داشته و می گوید: این اقدام همواره در سیاست های کاری ما گنجانده شده و سرمایه گذاران نیز به این موضوعغ علاقمند و با سرمایه گذاری بر روی ایده ها و طرح ها، به بازگشت سرمایه خود مطمئن هستند. بنده معتقدم دنیا در دوره جدید گذار از مرحله سخت افزاری به مرحله نرم افزاری قرار گرفته و موفق ترین و سودآورترین بیزنس ها در این حوزه شکل میگیرند.
   1395/10/28 15:08    تعداد بازدید :  153

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 153
7/10 (تعداد آرا 1 نفر )