آموزش زیر بنای توسعه صنعتی در استان البرز


مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي البرز با اعلام اين خبر گفت: آموزش و پژوهش در عرصه تولید به عنوان یکی از کانون های توجه دولت، موضوعی زیربنایی برای توسعه صنعتی است؛ تکاپویی که آینده ای روشن برای دوران پساتحریم، پیش روی کارشناسان حوزه های اقتصادی ترسیم می کند و فرصتی برای مرور تدابیر آموزشی و امیدهای پژوهشی حوزه صنعت فراهم می سازد.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي البرز مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز در اینباره اظهار می دارد: آموزش جز لاینفک برنامه های مدت دار شرکت شهرک های صنعتی نه تنها در محدوده استان بلکه در خارج از جفرافیای استان می باشد چرا که بخشی از معضلات ما در چرخه تولید و ارائه خدمات به دلیل نداشتن آموزش و عدم اگاهی است .
وی اعلام می کند : در این راستا تاکنون 3100 نفر در دوره های آموزشی شرکت کرده اند و خوشبختانه در این خصوص محدودیتی به شچم نمیخورد و با راه اندازی سامانه آموزش های مجازی در سایت شهرک های صنعتی و صنایع کوچک وزارت صنعت، معدن و تجارت، دوره های آموزشی مدیریت، کارآفرینی نرم افزار و ... ارائه می شود و همگان می توانند ازین ظرفیت ایجاد شده استفاده کنند.
تولید بدون کارخانه و پیمانکاران فرعی دو رویکرد جدید و نوآورانه مدت های مدیدی است، تولید بدون کارخانه به عنوان گزینه ای جدید مطرح است و برخی از افراد بدون اینکه به تاسیس کارخانه های جدید اقدام کنند، با استفاده از ظرفیت های خالی و شیفت های غیر فعال کارخانه ها و مجموعه های تولیدی و با برند و نام منحصر به خود اقدام به تولید می کنند که در کشور ما نیز این کار صورت میگیرد.
شاهمرادی با اعلام این خبر می افزاید: از آن جهت که برای توسعه این کار خوب نیازمند تعریف ساز و کار مناسب و تسهیل فرایند های هستیم در صددیم تا استاندارد های مناسب آن موضوع را تعریف کرده و پروانه های مختص به آن صادر کنیم.
وی در تشریح نو آوری دیگری که در شرکت شهرک های صنعتی در حال انجام است بیان می دارد: در کار دیگری پیمانکاران فرعی و یا spx با موضوع ایجاد ارتباط بین کارخانه های بزرگ و تولید کنندگان مادر با تولید کنندگان و صنایع کوچک تر و خدمات رسان را در تامین نیاز های مجموعه های مادر در نظر داشته ایم که در حوزه قطعه سازی توانسته ایم آن را اجرایی کنیم. البته عکس این ارتباط نیز وجود دارد و مجموعه های کوچک تر می توانند از ظرفیت مجموعه های بزرگتر بهره ببرند.
   1395/10/28 15:11    تعداد بازدید :  114

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 114
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )