بانک ویژه بنگاه‌های کوچک و متوسط تاسیس می‌شود


مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان "ما به دنبال تاسیس بانک ویژه بنگاه‌های خرد، کوچک و متوسط با تسهیلات مناسب‌تر و شرایط سهل‌تر هستیم"، گفت: زنجیره حیات بنگاه‌های بزرگ، متوسط و کوچک به هم وصل است.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي البرز علی یزدانی  مدير عامل سازمان صنايع كوچك و شركت شهركهاي صنعتي ايران در مراسم افتتاح پروژه خط تولید الیاف شیشه در شهرک صنعتی اشتهارد البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه این خط در راستای تولید پارچه‌های بدون بافت است، اظهار داشت: شهرک صنعتی اشتهارد یکی از بزرگترین شهرک های صنعتی در کشور است.
معاون وزیر صنعت با بیان اینکه برنامه‌هایی برای توسعه شهرک و رونق آن وجود دارد، افزود: در کشور بیش از 952 شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که در آن بیش از 67 هزار قرارداد بسته شده است.
وی با اشاره به اینکه بیش از 38 هزار بنگاه کوچک و متوسط به بهره‌برداری رسیده است، گفت: دولت در قالب طرح رونق اقدام بسیار موثری در راستای راه‌اندازی بنگاه‌های راکد و زیر‌ظرفیت و حفظ اشتعال بنگاه‌های فعال داشته است.
یزدانی با بیان اینکه البته انتظار سرمایه‌گذاران به سبب اینکه نرخ تسهیلات با نرخ تورم کاهش نیافته، برآورده نشده است، ادامه داد: ما به دنبال یک پارچه‌سازی همه اقدامات در راستای حمایت از بنگاهها هستیم.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اینکه ما به دنبال تاسیس بانک ویژه بنگاه‌های خرد، کوچک و متوسط با تسهیلات مناسب‌تر و شرایط سهل‌تر هستیم، بیان کرد:  زنجیره حیات بنگاه‌های بزرگ، متوسط و کوچک به هم وصل است.
یزدانی با بیان اینکه بنگاه‌های بزرگ در تامین منابع مالی مشکلی ندارند، ادامه داد: تفاهم‌نامه با فرابورس در راستای تامین نقدینگی لازم با نرخ کمتر و شرایط بهتر برای ورود به بازار جهانی و ارتقا کیفیت محصولات را منعقد کرده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه به بحث بورس کالا برای تبلیغ محصولات بنگاه‌ها ورود کرده‌ایم، عنوان کرد: گام بعدی ما در راستای بهبود فضای کار، ایجاد یک سازمان قوی و یکپارچه در جهت دریافت پروانه کسب در عرض چند ساعت و حذف بوروکراسی زائد است.
معاون وزیر صنعت با بیان اینکه از دیگر امور در دستور کار دولت در سال جاری و سال آینده در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، عدم افرایش قیمت در بیش از 500 شهرک و ناحیه صنعتی است، اضافه کرد: ما در جهت افزایش کیفیت، آموزش مدیران و پرسنل، حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی و بحث R&D فعالیت‌هایی را برای سال جاری و سال آینده در دستور کار داریم.


 
   1395/11/13 09:22    تعداد بازدید :  157

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 157
8/10 (تعداد آرا 1 نفر )