بازدید معاونت پشتیبانی و منابع انسانی سازمان صنایع کوچک از صنایع البرز


بمناسبت ايام ا.. دهه مبارك فجرمعاونت پشتیبانی و منابع انسانی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، مدير مالي و ذيحساب سازمان ، مدیرعامل و معاونین شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز از چند واحد صنعتي شهرك اشتهارد بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز هوشنگ فرجی اظهار داشت: رفع موانع و تسهیل در فرآیند تولید توسط صنایع کوچک و اصلاح برخی قوانین از اهداف مهم ما برای توسعه این بخش است و هم اکنون ۷۰۰ هزار نفر در ۳۴ هزار واحد صنعتی کوچک کشور فعالیت دارند و حدود ۳۰ هزار واحد صنعتی کوچک دیگر در ۷۰۰ شهرک و ناحیه صنعتی کشور در حال ساخت و يا بهره برداري است.
وی ادامه داد: توسعه خوشه های صنعتی از مهمترین برنامه های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی است و با هم افزایی و مشارکت خوشه های صنعتی در کنار یکدیگر به دنبال به دست آوردن بازار های صادراتی هستیم.
معاون پشتیبانی ومنابع انسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک هاص صنعتی کشور عنوان کرد: شرکت هایی در حوزه های صنعتی و کار آفرینی و کسب کار فعال شده است که با هماهنگی واحدهای تولیدی در راستای فروش محصولات واحد های صنعتی کمک می کنند و نقش مهمی در صادرات محصولات تولیدی واحد های صنعتی به کشور های مختلف دارند.
هوشنگ فرجی بیان کرد: ایجاد خوشه های صنعتی صادراتی، توسعه زیرساختها و انجام امور بیمه ای و ... از مهمترین اقدامات سازمان صنایع کوچک برای توسعه صنایع کوچک و اشتغال است.
معاون پشتیبانی ومنابع انسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک هاص صنعتی کشور عنوان کرد: 92 درصد واحدهای صنعتی کشور را واحدهای کوچک تشکیل می دهند و ۲۴ درصد سرمایه گذاری اختصاص به این واحدها دارد.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی البرز نیز در حاشیه این بازدید با بیان اینکه فرسوده شدن ماشین آلات، نبودن بهره وری لازم از ماشین آلات و به روز نبودن تکنولوژی تولید، عامل مهمی است که موجب شده صنایع کوچک نتوانند در بازار رقابتی به فعالیت خود ادامه دهند گفت: ضعف واحدهای صنعتی در بازاریابی حرفه ای و نحوه فروش محصولات نیز عامل تعیین کننده ای در رکود آنها محسوب می شود. از جمله سایر عوامل ناموفق بودن واحدهای تولیدی بکارگیری روشهای سنتی در ایجاد، بهره برداری و مدیریت آنها می باشد. لذا ارائه آموزشهای اثربخش مدیریتی، تخصصی، مهارتی و کارآفرینی در قالب دوره های آکادمیک و کوتاه مدت و همچنین تسهیل شرایط و فرهنگ سازی استفاده و بکارگیری خدمات مشاوره مدیریت و فنی نیز تاثیر بسزایی در روند موفقیت واحدهای تولیدی خواهد داشت.
رئیس هیات مدیره شرکت شرکهای صنعتی استان با تشریح برنامه های این شرکت در ايام ا.. فجر گفت: این شرکت برای درک درست و توجه عالیه در حمایت از صنایع کوچک در استان با برنامه های برگزار شده در این ایام به تعهد و نقش حمایتی خود در این خصوص در استان عمل نموده چرا که صنایع کوچک استان البرز می توانند سیاست های صنعتی و تولیدی خود را در زمان کوتاهی تغییر دهند که این مسئله مزیتی برای رشد صنعت و اقتصاد و به سبب آن رونق اشتغال در استان خواهد داشت و همچنین امتیاز خاصی برای سرمایه گذاران محسوب می شود.
   1395/11/19 15:44    تعداد بازدید :  217

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 217
6.5/10 (تعداد آرا 2 نفر )