شکوفایی اشتغال استان زیر سقف شهرکهای صنعتی


مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز، رشد و شکوفایی صنعت و ایجاد اشتغال در شهرکهای صنعتی استان البرز را هدیه ای بس ارزشمند از دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی بر شمرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز، جهانگير شاهمرادي در جلسه اي كه با حضور مديران شهركهاي صنعتي  كل استان البرز تشكيل گرديده بود گفت:  اهداف و فرایند تشکیل شرکت شهرکهای صنعتی كه در سال 1363 قانون ایجاد شهرکهای صنعتی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و از آن سال شهرکهای صنعتی در سراسر کشور شروع به فعالیت نمودند و استان البرز در واقع آخرین استان است که در آن شرکت شهرکهای صنعتی بصورت مستقل در سال 1390 تأسیس گردید.
وی گفت: در ابتدا خدمات شرکت شهرکهای صنعتی به صورت چند مرحله‌ای شکل گرفت، عمده ترین  فعالیتهای این شرکت بطور سخت افزاری، که شامل تهیه زمین، طراحی امکانات زیربنایی مانند گاز، برق، آب ... برای استقرار کارخانجات بوده و پس از مدتی اقدامات شهرکهای صنعتی با فعالیتهای نرم افزاری از جمله آموزش و برنامه های توسعه ای واحدهای صنعتی و ارتقاء کار آنها و رسیدن به یک جامعه آموزش دیده و انجام پژوهش و توسعه در کشور و ارائه تسهیلات بانکی انجام گرفت.
شاهمرادي افزود: صنایع کوچک عمدتاً حمایت‌های خوبی از واحدهای صنعتی در زمینه بازاریابی آموزش و پژوهش و خدمات مشترک داشته که آنها بتوانند با هزینه کمتر به تولید ادامه دهند و مطالعات نوینی در توسعه آنها مانند تولید بدون کارخانه، پیمانکاری فرعی، خوشه های صنعتی داشته است.
وی همچنین گفت: شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز در این مدت تعدادی خوشه صنعتی را شناسایی نموده که در حال حاضر خوشه پلاستیک با فعاليت گسترده اي خدمات قابل قبولي را فراهم نموده است و همچنین استان البرز باایجاد فن بازار که در آن صاحبان ایده های جدید، خود را به معرض نمایش گذاشته و بهره برداريهاي مفيد صورت گرفته است.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز در ادامه با بیان این مطلب افزود: در استان البرز سه شهرک دولتی و پنج شهرک غیر دولتی داریم و از جمله مزایای قرار گرفتن واحدهای صنعتی در شهرکها کاهش هزینه های انتقال، تبادل تجربیات، برخورداری از معافیت مالیاتی، آسان شدن مبادلات کالایی کارخانجات و هم چنین در حوزه عمرانی و ساخت و ساز، صدور جواز ساختمانی و پایان کار از واحدهای صنعتی هیچ هزینه ای دریافت نمی گردد.
شاهمرادي خاطر نشان کرد: استان البرز یک استان صنعتی و مهاجر پذیر می باشد که نیاز به برنامه ریزی جهت ایجاد اشتغال برای مهاجران داردوباوجود صد برند معتبر و همجواری با پایتخت و در محور مواصلاتی بودن از دیگر مزایای این استان است.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی البرز  ضمن تقديرو تشكر از کلیه دستگاههایی که کمک و همکاری با این شرکت داشته اند گفت:  در جهت رفع مشکلات امکانات زیربنایی از جمله کمبودآب، برق، معافیت مالیاتی و غیره که با توجه به شرایط حاصل از آن که شاهد ورود سرمایه گذاران به سمت البرز میباشيم خواستار حل این موارد وهمكاري را داشتند .
   1395/11/27 13:40    تعداد بازدید :  146

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 146
8/10 (تعداد آرا 1 نفر )