مزیت سرمایه‌گذاری و استقرار در شهرکهای صنعتی البرز


جهانگير شاهمرادي در خصوص مزیت ها‌ی سرمایه گذاری و استقرار در شهرک ها و نواحی صنعتی استان البرز، اظهار كرد: همسایگی با 4 استان مهم صنعتی کشور و واقع شدن در مسیر ارتباطی 11 استان ایران يكي از مهم ترين پتانسيل هاي البرز محسوب مي شود.
به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز,
وي افزود: قرار گرفتن در مجاورت راه آهن سراسری مترو تهران - کرج و قرار گرفتن در مسیر تلاقی پنج استان اقتصادی کشور  يكي ديگر از ويژگي هايي است كه البرز را نسبت به ساير استان ها متمايز مي كند.
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي البرز بيان كرد: بدون شك برخورداری از امکانات زیر بنایی مناسب؛ قرار گرفتن منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام در  البرز؛ برخورداری از گمرک،گذرنامه اختصاصی، بانک و قرنطینه گیاه از جمله عوامل موثر در افزايش سرمايه گذاري اين استان به شمار مي رود.
وي دسترسی آسان به فرودگاه های بین المللی امام خمینی، مهرآباد، فرودگاه باری پیام و فرودگاه خصوصی آزادی را يكي ديگر از امتيازات  البرز برشمرد و گفت: وجود پتانسیل های مطلوب برای توسعه، وجود مراکز دانشگاهی همچون پردیس کشاورزی کرج، دانشگاه تربیت معلم و مؤسسات تحقیقاتی پژوهشی در زمینه بایوتکنولوژی، نانو، پزشکی وکشاورزی هسته ای نقش تاثيرگذاري در رشد سرمايه گذاري اين منطقه دارد.
شاهمرادي عنوان كرد: امکانات آموزشی، بهداشتی، درمانی، نیروی انسانی متخصص و کارآمد همچنين نزدیکی و دسترسی آسان به بازارهای بزرگ محصولات پایتخت نقش تعيين كننده اي را در جهت رشد و توسعه استان البرز در بخش هاي مختلف ايفا مي كند.
وي در ادامه جمعیت بالا و بازار بزرگ مصرف منطقه ای حدود 17 میلیونی در پایتخت و استان البرز را از جمله مزیت ها‌ی سرمایه گذاری و استقرار در شهرک ها و نواحی صنعتی اين منطقه مطرح كرد و افزود: منابع انسانی فراوان کارگری و متخصص دانشگاهی و تحقیقاتی ظرفيت هاي عظيمي براي البرز محسوب مي شود.
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي البرز تصريح كرد: عدم نياز به دريافت مجوزهاي جداگانه از ادارات و سازمانهای متعدد از قبیل محیط زیست، منابع طبیعی، کشاورزی، آب، برق و امور اراضی، میراث فرهنگی، خاک‌شناسی، ثبت‌، راه و ترابری، کار و امور اجتماعی بستر سرمايه گذاري در البرز را تسهيل بخشيده است.
وي مستثني بودن از قانون شهرداريها همچنين كاهش هزينه هاي سرمايه گذاري به دليل استفاده از خدمات مشترك ساماندهي شده توسط شهركهاي صنعتي از جمله تصفيه خانه فاضلاب را از ديگر عوامل مثبت در بخش سرمايه گذاري البرز عنوان كرد و يادآور شد: پرداخت نقد و اقساط هزينه هاي حق بهره برداري ( انتفاع ) از تاسيسات و برخورداري از برخي معافيت هاي مالياتي امتيازاتي است كه براي سرمايه گذاران درنظر گرفته شده است.
شاهمرادي بهره مندي از تاسيسات زير بنايي(آب، برق،گاز، تلفن، تصفيه خانه فاضلاب و غيره) طراحي شده براي صنايع را نقطه قوتي براي سرمايه گذاري در استان البرز دانست و اضافه كرد: ایجاد شرایط لازم به منظور هم افزایی صنایع مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و فراهم شدن بستر مناسب برای ایجاد شبکه‌ها و خوشه‌های مرتبط به یک صنعت در محدوده شهرکها و نواحی صنعي نقش بي بدليلي در راستاي بهبود شرايط سرمايه گذاري استان ايفا مي كند.
وي در خاتمه اظهار كرد: استفاده از خدمات نرم‌افزاری مراکز خدمات فناوری و کسب و کار همچنين استقرار در زمین طراحی شده برای فعالیت صنعتی ومطابق با استاندارد های فنی را يكي ديگر از مزيت هاي سرمايه گذاري در استان البرز برشمرد
   1395/11/30 13:22    تعداد بازدید :  184

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 184
4/10 (تعداد آرا 1 نفر )