بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي البرز درحاشيه مراسم بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس که در دانشکده پردیس کشاورزی در کرج كه با همت شركت شهركهاي صنعتي البرز برگزار شد گفت: خلاقیت به عنوان اساسی ترین ارکان و هویت و شناسنامه مهنـدس می تواند موتور محرکه علوم مهندسی در دستیابی به اهداف مورد نظر باشد .
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي البرز، جهانگير شاهمرادي قدرت تصمیم گیری و آزادی عملِ منطقی را از اصول مهم برای ایجاد خلاقیت برشمرد و افزود: حفظ روحیه خطر پذیری و ریسک پذیری از دیگر موارد مهمی ست که مهندسان باید با عمل به آن در جهت ارتقاء علوم مهندسی گام بردارند .
شاهمرادي تصريح كرد: یک مهندسی موفق در بالا رفتن سطح زندگی بشر تا ثیره بسزای می گذارد بنا بر این یک مهندس علاوه بر دانستن قوانین فیزیکی وشیمیایی جهان هستی باید از قوه تحلیل بالای بر خوردار باشد که موجب گسترش دانش بشر و همچنين با در نظر گرفتن قوانین و استفاده بجا از آنها و ترکیب موثر برخی از آنها قادر خواهد بود نیاز های اجرای نسل بشر را در کمتر ین زمان وبا بالا ترین بازده بر طرف سازد.
وي خاطرنشان كرد: مهندس با درک بهتری که از قوانین هستی دارد علاوه بر طراحی تولید و راه اندازی در زمینه نیاز های حال و آینده بشر باید از قدرت تحلیل خود در رسیدن به بهترین بازده تلاش کرده و بهره وری را افزایش دهد .
مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي البرز يادآور شد: روزپنجم اسفند در تقویم‌ها روز بزرگداشت دانشمند بزرگ ایرانی “خواجه نصرالدین طوسی ” و “روز مهندسی” اعلام شده است و در ادامه افزود:هفتصد و پنجاه و چهارسال از درگذشت دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصرالدین طوسی می‌گذرد اما هنوز هم دستاوردهای علمی و آراء این دانشمند ایرانی محل رجوع است.
وي در ادامه گفت: خواجه نصرالدین طوسی از بزرگترین فلاسفه و ریاضی‌دانان و دانشمندان ایرانی است که پس از بزرگانی مانند “فارابی”، “ابوریحان بیرونی”، “ابوعلی سینا” و “رازی ” ظهور کرد و امروز بعنوان روز بزرگداشت آن دانشمند وظيفه تكريم بر آن مقام  ارزشمند گرد هم آمده ايم اين افتخاربراي جامعه ديني كشور مقدس ايران اسلامي است.
در پايان مراسم از برگزيدگان بسيج مهندسين مديران واحدهاي صنعتي  شهرك صنعتي اشتهارد تجليل گرديد.

 
   1395/12/7 09:17    تعداد بازدید :  137

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 137
4/10 (تعداد آرا 1 نفر )