دستاوردهای اقتصاد مقاومتی، گشایشی برای صنعتگران و سرمایه گذاران البرز


مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرزگفت: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، خبرهای نوید بخشی برای فعالان عرصه اقتصادی به ویژه صنعتگران و سرمایه گذاران در پی داشته  و گشایشی در تولید و فعالیت آنها خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز، جهانگير شاهمرادي در  راستاي  دستاوردهاي اققتصاد مقاومتي با تاکید بر اینکه در اقتصاد مقاومتی توانمندی ها و ظرفیت های داخل کشور که در قالب سیاست ها و برنامه ریزی های مشخص تدوین شده است برای ایجاد رونق اقتصادی استفاده می شود اظهار داشت: یکی از حوزه های بسیار مهمی که اقتصاد مقاومتی می تواند در آن تحولات بنیادین ایجاد کند، بخش صنعت با حجم بالای اشتغالزایی است.
وی با بیان اینکه صنعت در سالیان اخیر به دلیل تحریم های سنگین دشمنان نظام و برخی از مشکل های داخلی با چالش های متعددی مواجه شده است گفت: حمایت از فعالان عرصه تولید و سرمایه گذاران بخش خصوصی صنایع کوچک و متوسط یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت است که در دولت یازدهم به منظور رفع مشکل های تولیدکنندگان و صنعتگران با دقت نظر خاص دنبال می شود.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی  البرز تصریح کرد: استان البرز از جمله استان های فعال کشور در عرصه صنعت است که وجود شهرکهای صنعتی متعدد در آن، راه را برای حضور صنعتگران و سرمایه گذاران در بخش تولید باز کرده است.
وی با اشاره به اینکه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدکنندگان استان با به کارگیری تمام ظرفیت ها دنبال می شود، افزود: در راستای حمایت از صنایع کوچک و متوسط البرز ، بانک ها و موسسات مالی متعهد شدند بر اساس بخشنامه بانک مرکزی در زمان ارائه تسهیلات و گشایش اعتبارات اسنادی برای واحدهای صنعتی، سابقه بدهی های جاری و چک های برگشتی آن ها را لحاظ نکنند.
شاهمرادي ادامه داد: متقاضیان دریافت تسهیلات که توسط کارگروه رفع موانع تولید به بانک ها معرفی شوند، بدون انجام روال اعتبار سنجی جاری در بانک ها و موسسات مالی می توانند از تسهیلات حمایتی بهره مند شوند.
وی با اشاره به اینکه تا پیش از این امکان دریافت تسهیلات برای واحدهای دارای بدهی و دارای چک برگشتی فراهم نبود، بیان کرد: صنعتگران و سرمایه گذاران استان می توانند از این فرصت فراهم شده برای رفع موانع پیش روی برای گسترش فعالیت های تولیدی و اقتصادی خود استفاده کنند.
این مقام مسوول با بیان اینکه ارائه تسهیلات بانکی به صاحبان صنایع کوچک و متوسط در استانالبرز از این به بعد آسان تر انجام خواهد شد، افزود: در گذشته بانک ها پس از پرداخت تسهیلات به بنگاه های اقتصادی، مقداری از پول سپرده یا تسهیلات را مسدود می کردند که بر اساس مصوبات یازدهمین کارگروه ملی رفع موانع تولید و بخشنامه بانک مرکزی، قرار شد این کار انجام نشود.
شاهمرادي ادامه داد: بر اساس مصوبات همین کارگروه، موسسات مالی و بانک های استان باید، محل اجرای طرح، ماشین آلات و دفترچه های قرارداد شرکت شهرکهای صنعتی البرز را به عنوان وثیقه برای پرداخت تسهیلات به صنایع کوچک و متوسط قبول کنند.
وی بیان کرد: در راستای اجرای سیاست های اقتصادی دولت یازدهم، واحدهای صنعتی و صنفی دارای بدهی مستقر در شهرکهای صنعتی استان که دارای حق بهره برداری از زمین، اعیانی و تاسیسات هستند می توانند از طرح تخفیف و بخشودگی استفاده کنند.
   1395/12/14 11:01    تعداد بازدید :  256

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 256
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )