جلسه شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز گفت: با تشکیل شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین زمینه حمایت از تولیدکنندگان زن در استان فراهم می شود.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي البرز، جهانگير شاهمرادي در اولین جلسه شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین در شهرک صنعتی اشتهارد اظهارداشت: در راستای حمایت از بانوان کارآفرین و همفکری برای بررسی مشکلات و چالش های بانوان کارآفرین و نخبه صنعتی، شناسایی بانوان موفق کارآفرین در صنایع کوچک در شهرکها و نواحی صنعتی آغاز شده است.
وی افزود: بسترسازی برای جذب زنان نخبه و صاحب اندیشه برای کارآفرینی و تولید در شهرکهای صنعتی، کمک به رشد و رونق تولیدات آنها، برگزاری نمایشگاه استانی، ملی و بین المللی، برنامه ریزی برای برگزاری تورهای صنعتی کارآفرینی، توسعه فرهنگ کار و تلاش و کارآفرینی، انعکاس مشکلات آنان به مسئولان استان از دیگر وظایف این شوراست.
شاهمرادي یادآورشد:درحال حاض25 واحد تولیدی و صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی استان توسط بانوان کارآفرین اداره می شود که زمینه اشتغال400 نفر را فراهم کرده اند.
وی گفت: این واحدها در زمینه تولید محصولات، مقوا و جعبه بهداشتی، دستمال کاغذی، داروهای گیاهی ارگانیک، لوازم خواب، دارويي، قطعات خودرو، فعالیت می کنند.
در ادامه الهه ابوالحسني مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری البرز ضمن استقبال از تشکیل این شورا گفت: حمایت همه جانبه از سوی استانداری در خصوص برگزاری این شورا و برنامه ریزی برای توانمندسازی بانوان کارآفرین انجام خواهد شد.
وي افزود: زنان دارای تحصیلات عالیه در استان البرز فراوان هستند ولی در عرصه های مدیریت دیده نشده اند بنابراین باید بانوان نخبه و فرهیخته نمود بیشتری در استان و کشور پیدا کنند.
ابوالحسنی گفت: باید بانوان بتوانند در جایگاه خود انسان هایی موفق باشند بنابراین در استانداری البرز درصدد فراهم کردن زمینه مناسب برای پیشرفت بیشتر آنها هستیم.
این مسئول اضافه کرد: درصدد هستیم که بانوان آموزش های تخصصی برای حضور در جایگاه های مدیریتی کشور را ببینند.
وی گفت: ممکن است یک کشور با فراز و نشیب هایی مواجه شود ولی کشور ما به سبب قدمت فرهنگی و تاریخی با مشکلات بیشتری مواجه بوده و این موضوع به صنعت مرتبط است چراکه این دیرینگی منجر به پیشرفت با اتکا به تجربه داشته باشد.
ابوالحسنی افزود: بحران بیکاری و پیامدهای آن تهدید های فراوانی ایجاد می کند و برای کنترل و پیشگیری از این آسیب ها باید کار و اشتغال رواج بیشتری پیدا کند.
این مسئول گفت: فعالیت هایی که در شهرک های صنعتی البرز صورت می گیرد حاصل تفکر خلاق است.
وی ادامه داد: باید زیرساخت هایی فراهم شود تا خلاقیت ها به ایجاد اشتغال و کارآفرینی تبدیل شود.


 
   1395/12/18 08:33    تعداد بازدید :  327

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 327
3/10 (تعداد آرا 1 نفر )