برگزاری جشن درختکاری در شهرک نظرآباد

همزمان با هفته منابع طبیعی و ایام درختکاری، مراسمی جشنی در شهرک صنعتی نظرآباد استان البرز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی البرز، این مراسم که با حضور معاونت عمران و محیط زیست شرکت شهرکهای صنعتی البرز و  مدیر محیط زیست نظرآباد، و جمعی از مسئولین شهرستان نظر آباد برگزار شد، تعداد3124 اصله نهال در شهرک صنعتی نظرآباد غرس شد. مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز با بیان اینکه با کاشت این تعداد اصله نهال 3 هکتار مترمربع به فضای سبز شهرک صنعتی کوثرافزوده شد، اذعان داشت: باید به محیط زیست و طبیعت در کنار تولید و خدمات توجه ویژه ای داشت و بر زیبا سازی فضای عمومی شهرکهای صنعتی با ایجاد فضای سبز مناسب اقدامات خاصی انجام داد.
   جهانگیر شاهمرادی اذعان داشت طبق تعهد، باید 25  درصد از مساحت شهرکها و نواحی صنعتی به فضای سبز تبدیل شود که از این بین 10 درصد از تعهد مربوط به شرکت شهرکهای صنعتی است و 15 درصد نیز در تعهد واحدهای صنعتی است تا نسبت به ایجاد فضای سبز در محوطه واحد تولیدی خود اقدام به ایجاد درختکاری و فضای سبز کنند.
وي تأکید کرد :منابع طبیعی هر کشور ثروت آن کشور است و یکی از سرمایه های مهم هر جامعه ای طبیعت و منابع خدادادی است که در این خصوص مکلف هستیم از این مواهب هم حفاظت و هم حمایت کنیم و اگر بتوانیم در غنا و توسعه آن نیز بکوشیم.
شاهمرادي افزود :امروز دنیا با مشکلی بنام محیط زیست مواجه هست و حداقل در کشور ما در سالیان گذشته نتایج از بین رفتن محیط زیست منجر به افزایش نسبی دما ،کاهش نزولات آسمانی و تغیییر در نظام ریزش های جوی است و با این وجود نیازمند عزم همگانی در کاشت درخت و حفظ منابع طبیعی موجود هستیم.
وی با بیان اینکه مهمتر از کاشت درخت ،حفظ و مراقبت از آن است افزود :تأثیرات فضای سبز در پاکی هوا و سلامتی انسان بر کسی پوشیده نیست و همه باید خود را ملزم به کاشت و نگهداری از درختان کنیم که این امر شادابی و نشاط در روحیه صنعتگران را در پی دارد.

 
   1395/12/21 10:25    تعداد بازدید :  369

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 369
5/10 (تعداد آرا 1 نفر )