شهرک های صنعتی عامل برای رونق تولید و ایجاد اشتغال

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز در  میزگرد كه با حضور مدیرکل هماهنگی های امور اقتصادی استانداری البرز، معاون رئیس کل دادگستری استان در  خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرنا گفت: فلسفه وجودی شهرک های صنعتی برای این است که واحدهای صنعتی کوچک و متوسط فعال شوند.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي البرز جهانگیر شاهمرادی افزود: عمده آن ها با سرمایه پایین شکل می گیرد و واحدهای صنعتی کوچک و متوسط تکمیل کننده زنجیره های تولید واحدهای بزرگ و یا خدمات رسانی به واحدهای بزرگ، با محصولات پایین دستی واحدهای بزرگ هستند که به نوعی کالا را برای مصرف کنندگان قابل استفاده می کنندوی اضافه کرد: یکی از بحث هایی که در شکل گیری شهرک های صنعتی وجود دارد واحدهای کوچک و متوسط را در یک جا جمع و خدمات را به آنان ارائه کنیم تا ریسک و آسیب هایی که به آنها وارد می شود، کاهش یابد.
وی خاطرنشان کرد: وقتی این واحدها در یک مجموعه در کنار هم قرار می گیرند مانند زنجیره و تار و پود یک مجموعه تولیدی در ارتباط هستند.
شاهمرادی گفت: باتوجه به اینکه زمین محدود است، این زمین را باید حفظ کنیم و پراکندگی واحدهای صنعتی سبب از بین رفتن زمین ها می شود. با توجه به اهمیت بالای زمین، چون استان کوچکی هستیم برای حفظ منابع طبیعی و کاهش هزینه های واحدهای صنایع کوچک و اعمال مدیریت مشترک باید به دنبال ایجاد شهرک های صنعتی باشیم.
وی خاطرنشان کرد: دو نوع شهرک صنعتی در استان و کشور فعال است، یکی شهرک صنعتی که دولت متولی آن بوده و دولت اجرا و در نهایت این را به هیات مدیره شرکت خدماتی که منتخب خود واگذار می کند و دیگر شهرک های صنعتی خصوصی است. شاه مرادی افزود: اکنون سه شهرک صنعتی دولتی اشتهارد، نظرآباد و کوثر دراستان البرز وجود دارد و 9 شهرک صنعتی مصوب داریم که سه مورد آن اجرایی شده و برای بقیه مطالبات امکان سنجی آنها باید اجرا شود.

 
   1396/1/26 16:34    تعداد بازدید :  176

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 176
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )