برگزاری دوره آموزشی تحکیم بنیان خانواده


‌دوره آموزشي تعالی و تحکیم بنیان خانواده و ارتقا بهداشت روانی باحضور پرسنل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز و استاد برجسته حوزه و دانشگاه در محل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان البرز استاد محمودي با بیان مسائل مختلفی از جمله:  «مهارت های زندگی خانوادگی»«مجموعه مهارت های زندگی شادکامی»، «سبک زندگی سالم »، « راهکارهای خانواده پایدار« مواردی را بیان داشته.
وی  افزود: خانواده مناسب ترین جایگاه برای تأمین نیازهای انسان و بهترین بستر برای تأمین امنیت و آرامش روانی است كه دین اسلام نیز همواره، سعی درحفظ خانواده و تحیکم ارکان آن بر پایه ی اصول اخلاقی و ارزشی دارد. كه در همين زمينه بخشی از آیات و روایات اسلامی با هدف حفظ خانواده، به تنظیم و تعدیل روابط اعضای خانواده حقوق ووظایف همسران و فرزندان، تلاش برای ایجاد زندگی مشترک آکنده از مهر و صفا و پرهیز از فروپاشی کانون خانواده اختصاص یـافته است.
در ادامه دوره آموزشی ، .استادمحمودی مواردی همچون چگونگی ارتباط موثر، حل تعارض، کنترل خشم، راهکارهای حل مساله و تصمیم‌گیری، مهارت فرزندپروری،«آگاهی افراد خانواده نسبت به حقوق و وظایف یکدیگر و زدودن نگرش‌های غلط جامعه»، «گسترش و تعمیق ارزش‌های اصیل اسلامی در خانواده برای تربیت نسل سالم، با ایمان، مسئول و مؤثر در رشد خود، خانواده و جامعه» و «ایمن‌سازی خانواده از آسیب و بحران‌های اجتماعی و حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده» مجموعه مهارت‌های شادکامی برای زندگی و سبک زندگی سالم را مورد واکاوی قرار داد.
گفتنی است در پایان این دوره گواهینامه در این خصوص صادر خواهد شد.


 
   1396/2/2 12:09    تعداد بازدید :  246

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 246
5/10 (تعداد آرا 1 نفر )