آغاز سرمایه‌گذاری ۵.۵ میلیارد دلار در بخش صنعت افزایش، همکاری‌‌بین ایران و ایتالیا‌


وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بازار منطقه و ایران در حال توسعه است و برنامه ما در یک پروسه هشت ساله رسیدن به میزان تولید  ۵۰ میلیون تن فولاد خام در سال است.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي البرز ، محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه مراسم افتتاح خط تولید شرکت  پرشین فولاد جم در شهرک صنعتی اشتهارد اظهار داشت: این کارخانه توانایی ساخت تمامی تجهیزات سنگین را دارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از فضای اعتدال و تعامل جهانی دولت توانست با تدبیر سبب چرخش سانتریفیوژها و چرخ صنعت شود، گفت: ما امروز شاهد همکاری شرکت پژو با ایران خودرو نیز بودیم و امروز افتتاح این کارخانه دومین ثمره تعامل کشور با جهان، مخصوصا اروپا است.
وی با تاکید بر اینکه امیدواریم این همکاری مقدمه‌ای برای همکاری‌های گسترده‌تری بین ایران و ایتالیا باشد، افزود: کشور ما دارای دانشمندان فراوانی در گذشته بوده که امروز نیز سبب افتخار ما هستند.
نعمت‌زاده با بیان اینکه بیش از 35 سال است شاهد واردات تجهیزات خارجی توسط دنیلی و سایر شرکت‌ها بوده‌ایم، اضافه کرد: بازار منطقه و ایران در حال توسعه است و برنامه ما در یک پروسه هشت ساله رسیدن به میزان تولید  50 میلیون تن فولاد خام در سال است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ظرفیت تولید فولاد خام در کشور که 31 میلیون تن است ولی اکنون  تولید فولاد خام ما 18 میلیون تن است، عنوان کرد: افزایش تولید نیاز به ساخت و نوسازی تجهیزات دارد که این کارگاه نیز می‌تواند به ما کمک کند، یک شرکت آلمانی نیز در همین زمینه در اصفهان شروع به کار کرده است.
وی با بیان اینکه دولت حمایت‌های معقولی از سرمایه‌گذاران خارجی دارد، گفت: سرمایه‌گذاری به میزان 5.5 میلیارد دلار در بخش صنعت آغاز شده است که امیدواریم این فعالیت‌ها افزایش یابد.

 
   1396/2/13 08:55    تعداد بازدید :  107

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 107
5/10 (تعداد آرا 1 نفر )