عملکرد حوزه معاونت صنایع کوچک استان البرز در سال1395

اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرزگفت : درسال گذشته دراین استان 326 واحد و طرح صنعتی با اعتبار230 میلیاردریال موفق به دریافت تسهیلات ازبانک های عامل شدند.  
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي البرز جهانگیر شاهمرادی روز دوشنبه 96/2/25 درخصوص وضعیت صنایع کوچک دراستان البرز افزود:این تسهیلات درقالب رونق تولید ( اقتصاد مقاومتی ) بوده که 663 واحد وطرح درسامانه بهین یاب ثبت نام که 276 واحد و 50 طرح موفق به دریافت تسهیلات دراستان البرزشدند .
وی اضافه کرد: دراین مدت 11 واحد صنعتی مستعد دانش بنیان دراین استان شناسایی و 6 واحد صنعتی دانش بنیان شده است .
وی گفت: همچنین درسال گذشته چهار طرح خوشه کسب وکار دراین استان مثبت ارزیابی شده که درمرحله توسعه قرارگرفته ازمجموع این طرح ها 2 مطالعاتی امکانسنجی توسعه انجام شده و یک خوشه ( پلاستیک در سال دوم توسعه قرار دارد ) و نتیجه 2 پروژه مطالعاتی امکانسنجی برای توسعه ( شیرینی وشکلات و نساجی ) ، مثبت ارزیابی شده است که خوشه نساجی وارد مرحله توسعه می گیرد.
وی درخصوص فن بازار دراستان البرز گفت : 8 مورد از نیازهای فناورانه صنعت و رفع آن ها از طریق ارتباط با دانشگاه شناسایی و 3 مورد تاکنون رفع شده است .
شاهمرادی ، تجاری سازی محصولات و خدمات فناورانه، ایجاد ارتباط بین عرضه کنندگان و متقاضیان تکنولوژی، تسهیل در جستجوی فناوری های جدید، حضور در نمایشگاه ها و جشنواره های مرتبط با فناوری در راستای اقدامات ترویجی، شناسایی طرح های سرمایه گذاری و معرفی طرح ها به سرمایه گذاران ازدیگر اهداف فن بازار دراستان البرز ذکرکرد.
وی افزود: درسال گذشته 151واحد صنعتی در نمایشگاه داخلی و 49 واحد صنعتی در نمایشگاه خارجی حضور داشته و همچنین نمایشگاه دائمی شماره یک در مرکز خدمات فناوری و کسب و کار اشتهارد و نمایشگاه شماره 2 در دفتر شرکت شهرک ها که نمونه محصولات به صورت رایگان در این نمایشگاه ها به معرض نمایش گذاشته شده است .
شاهمرادی درخصوص بسته های حمایتی بیمه صنایع کوچک نیز خاطرنشا کرد که با توجه به تفاهم نامه سازمان و شرکت سهامی بیمه ایران در تسهیل و رونق فعالیت های اقتصادی ، افزایش ضریب امنیت ، کاهش ریسک های کسب و کار بسته حمایتی بیمه ایران برای صنایع کوچک تدوین و قابل استفاده شده است .
وی گفت : شرکت شهرک های صنعتی استان البرز درجذب سرمایه گذاری خارجی تاکنون 3 طرح مطالعات امکان سنجی و آماده شده و 2 طرح نیز در دست اقدام دارد.
وی بیان کرد:ثبت دو کنسرسیوم صادراتی پلاستیک و تعاونی تامین نیاز صنایع پایین دستی پتروشیمی البرز با هدف کمک به توسعه صادرات واحدهای کوچک و متوسط این استان انجام شده است .
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز همچنین درخصوص شرکت های مدیریت صادرات (EMC)افزود: اکنون در استان البرز 3 شرکت چکاد مبتکران حاما، فلات میانه آسیا و عرشیا گستر قصر شیرین با مجوز رسمی سازمان توسعه تجارت ایران بعنوان شرکت های مدیریت صادرات مشغول به فعالیت هستند و دو شرکت آرینا تجارت البرز و آراد گستر اهورا جهت اخذ رتبه به سازمان توسعه تجارت معرفی شده است.
وی افزود: درسال گذشته صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک 10 واحد صنعتی را به صندوق ضمانت سرمایه گذاری معرفی کرده است .


 
   1396/2/26 07:13    تعداد بازدید :  131

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 131
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )