تحقق‌حماسه‌اقتصادی‌از کانال‌شهرکهای‌صنعتی‌می‌گذرد

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز گفت:با آغاز عمليات اجرايي شهركهاي صنعتي جديد همچنان به دنبال شناسایی زمین های مستعد با دسترسی آسان به خدمات زیرساختی جهت ایجاد شهرکهای صنعتی ديگري  می باشیم.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی البرز، جهانگير شاهمرادي به بیان اهمیت نامگذاری سال 96 با عنوان اقتصاد مقاومتی، توليد و اشتغال از سوی رهبر معظم انقلاب پرداخت و گفت: انتخاب این شعار از سوی رهبر معظم انقلاب نشان دهنده اهمیت حوزه اقتصاد مقاومتی در آینده کشور است.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی البرز گفت: یکی از مسیرهای اصلی تحقق حماسه اقتصادی از کانال شهرکهای صنعتی می گذرد و تقویت شهرکهای صنعتی منجر به تحقق حماسه اقتصادی و ارتقای تولید ملی خواهد شد.
وی در ادامه بیان داشت: توسعه اقتصادی نیازمند سرمایه گذاری در بخش ها و فعالیت های مختلف اقتصادی است. بدون سرمایه گذاری در طرح های زیربنایی و روبنایی نمی توان انتظار گسترش اشتغال، تولید و رفاه اقتصادی را داشت.
شاهمرادي عنوان کرد: ‌اگر موضوع اشتغال جوانان برای ما مهم است باید حمایت از تولید را مورد توجه قرار دهیم.
رئیس هیئت مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان تاکید کرد: شهرکهای صنعتی محلی ایده آل برای صنعتگران بوده و لازم است تا زیرساخت های مورد نیاز تامین شود تا صنعتگران بدون دغدغه به فعالیت خود ادامه دهند.
وی در ادامه افزود: شناخت موانع جذب و گسترش سرمایه گذاری در شهرکهای صنعتی، چشم انداز روشنی از عوامل مؤثر بر جذب و گسترش سرمایه گذاری داخلی و خارجی ارائه می کند.
جهانگير شاهمرادي با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در صنایع کوچک و متوسط راه برون رفت از مشکلات بی‌شمار اقتصادی و ایجاد اشتغالزایی است بیان داشت: تولید و اشتغال زمانی رونق می‌گیرد که روند سرمایه‌گذاری در این دسته از صنایع دنبال شود.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی البرز از ضرورت فراهم آوردن بسترهای فیزیکی توسعه شهرکهای صنعتی در چند سال آینده سخن گفت و افزود: برغم اینکه عرصه های در اختیار قابل واگذاری برای ایجاد صنایع در چند سال آینده فراهم است، اما با توجه به روند فزاینده تقاضا برای سرمایه گذاری صنعتی در استان بنابر سیاست گذاری های مطلوب اقتصادی دولت تدبیر و امید باید سیاستی را دنبال کنیم تا بتوانیم عرصه های مناسب‌تری را با دسترسی آسانتر به خدمات زیرساختی جهت ایجاد شهرکهای صنعتی و جذب سرمایه گذار به دست آوریم تا در آینده دچار مشکل جذب سرمایه گذار صنعتی نگردیم.
وی از آینده نگری 20 ساله با رعایت حریم شهرها و روستاها بعنوان راهبردی اصولی در روند توسعه صنعتی استان یاد کرد و گفت: تجربه نشان داده است که تجمیع واحدهای تولیدی و صنعتی ضمن اینکه شاکله های اساسی را در فرایند توسعه تسهیل خواهد کرد،ا شکالات موجود زیست محیطی را هم به حداقل می رساند.
رئیس هیئت مدیره شرکت شهرکهای صنعتی البرز عنوان کرد: سعی خواهیم کرد انتظارات و مسایلی که از سوی صنعتگران مطرح می شود با اتکا به توانمندی های داخلی شرکت و منطبق با موقعیت های موجود آن رفع نماییم.
وی در پایان افزود: صنایع کوچک نسبت به صنایع دیگر ویژگی‌هایی دارد که اهمیت توجه به آن را بیشتر به چشم می‌آورد. این صنایع، زودبازده و از لحاظ زمانی در مدت کوتاهی قابل بهره‌برداری هستند. همچنین مشابه صنایع دیگر نیاز به سرمایه‌گذاری‌های حجیم و سنگین ندارند و می‌توانند در کنار صنایع دیگر به عنوان مکمل به شمار روند.
   1396/3/8 13:51    تعداد بازدید :  99

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 99
2/10 (تعداد آرا 1 نفر )