ضرورت بومی سازی دانش در حوزه صنعت استان البرز

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز گفت: تقویت اقتصاد دانش بنیان در حوزه صنعت می تواند باعث ایجاد رابطه عمیق میان مراکز علمی و فناوری و صنایع کوچک استان شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی البرز، جهانگير شاهمرادي با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی صنعت استان، تولید منهای فناوری است گفت: اگر می خواهیم طبق نظر مقام معظم رهبری عمل کرده و شعار اقتصاد مقاومتی را تحقق ببخشیم باید اقتصاد دانش بنیان احیاء شود و بگونه ای برنامه ریزی کنیم که تفکر تولید و فناوری با هم باشد.
شاهمرادي تصریح کرد: همانگونه که تولید و ارتقای ظرفیت دغدغه همه مسئولین است باید برای توسعه و ارتقای فناوری به ویژه در حوزه صنعت نیز نگران باشیم و از این رو سیاست گذارای ها در حوزه اقتصاد و صنعت به سمتی برود که شاهد علمی شدن صنعت باشیم.
وی خاطر نشان کرد: انتقال فناوری روز دنیا، ارتباط دانشگاه ها و مراکز علمی و فناوری را با صنعت عمیق تر می کند و منجر به اعتماد سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای مشارکت در امور اقتصادی می شود.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی البرز گفت: حضور شرکت های دانش بنیان در شهرکهای صنعتی با معافیت مالیاتی و تأمین اجتماعی همراه است. همچنین دریافت بهای زمین با شرایط پرداخت نقدی 5 درصد و بقیه آن به شکل اقساط خواهد بود.
شاهمرادي خاطرنشان کرد: شرکتهای که مجوز فعالیت با عنوان دانش بنیان دریافت می کنند، قابلیت استقرار در شهرکها و نواحی صنعتی را داشته و با مانعی مواجه نیستند.
رئيس هيأت مديره و مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي البرز در پایان خاطرنشان کرد: در سال 96 با عزم جدی و تلاش در راستای توسعه و ایجاد شهرکها و نواحی صنعتی در استان البرز شاهد خواهیم بود که انشاء ا... با همکاری و همراهی مسئولین ادارات مرتبط این امر به زودی تحقق خواهد یافت.

 
   1396/3/13 07:33    تعداد بازدید :  212

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 212
4/10 (تعداد آرا 1 نفر )