توجه ویژه صنایع کوچک و متوسط البرز برای ایجاد اشتغال و تحرک در تولید

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی البرز گفت: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری آنچه در جامعه اشتغال و تحرک در تولید ایجاد می کند صنایع کوچک و متوسط هستند که باید تقویت شوند.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز، جهانگیر شاهمرادی اظهارداشت: برای حل مشکل بیکاری در استان البرز توجه به صنایع کوچک و متوسط به عنوان یکی از بنیان های اقتصاد مقاومتی می تواند موجبات تحرک در بخش تولید و ایجاد زمینه های مساعد اشتغال را فرآهم آورد.
شاهمرادی استان البرز را گلوگاه صنعتی کشور خواند و تصریح کرد: این استان با برخورداری از صنایع ملی، نقش مهمی در ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری خواهد داشت که در این زمینه دولت تدبیر و امید و نیز کلیه مدیران این استان زمینه را برای توسعه شهرکهای صنعتی در استان نگاه کاملا مثبتی دارند.
وی با اشاره به روند ارائه تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط صنعتی گفت: بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط بانک ها اولویت اصلی، بنگاه های کوچک و متوسطی است که مشکل نقدینگی دارند و در عین حال ظرفیت تولید و دانش فنی آنها توان رقابت و مدیریت بازار تولید را دارا می باشد.
شاهمرادی با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرکهای صنعتی، نمایندگان بانک ها و استانداری البرز، بررسی مسائل واحدهای صنعتی را عهده دار هستند، گفت: واحدهایی که در سامانه بهین یاب اطلاعات خود را وارد کرده، پرونده آنها در کمیته استانی بررسی و توسط کارگروه استان به بانک ها معرفی شود مجوز برخورداری از تسهیلات دولت را در طرح توسعه دارند.
وی افزود: بررسی و تعیین تکلیف طرح های معرفی شده حداکثر ظرف یک ماه بعد از تکمیل مدارک، آزادسازی وثایق مازاد و تناسب با بازپرداخت ها از شروط واگذاری تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط خواهد بود.
شاهمرادی افزود: ارتقاء رقابت پذیری صنایع کوچک و متوسط، توسعه خوشه های صنعتی، ایجاد کنسرسیوم صادراتی و تشکیل تعاونی های مشترک تأمین مواد اولیه از جمله برنامه های شرکت شهرکهای صنعتی است.
   1396/3/16 08:17    تعداد بازدید :  270

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 270
7/10 (تعداد آرا 1 نفر )