واگذاری 30هکتار اراضی شهرکهای صنعتی البرز به سرمایه گذاران داخلی و خارجی

مدير عامل شرکت شهركهای صنعتی استان البرز گفت: این استان دربخش جذب سرمایه گذاری خارجی در بین شهرکهای صنعتی کشور حائز رتبه اول شده و همچنین سال گذشته 30 هکتار از اراضی شهرکهای صنعتی البرز در قالب 30 قرارداد به سرمایه گذاری داخلی و خارجی اختصاص پیدا کرده است.
جهانگير شاهمرادي با تشریح برنامه‌های شرکت شهرکهای صنعتی در خصوص اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی، افزود: در بخش کلان برنامه‌های اقتصاد مقاومتی کشور 11 محور کلی تعریف شده که در 5 محور، شرکت شهرکهای صنعتی به صورت مستقیم دخیل و در سایر بخش‌ها نیز موظف به تعامل با سایر دستگاه‌ها است.
شاهمرادي با بیان اینکه برش برنامه‌های اقتصاد مقاومتی استان ابلاغ شده، ادامه داد: خارج از اهداف اقتصاد مقاومتی، این شرکت برنامه ریزی‌های متعددی برای توسعه فعالیت‌های مربوطه دارد.
وی گفت: اکنون از هزار و 100 هکتار زمین موجود در شهرک های صنعتی دولتی استان هزار و 38 هکتار زمین واگذار شده، و تنها 62 هکتار زمین واگذار نشده دولتی موجود است که جاذبه ای برای سرمایه گذاری ندارد.
این مسئول افزود: در حدود 60 درصد اراضی شهرکهای دولتی تبدیل به واحد صنعتی شده و 414 هکتار از این اراضی واگذار شده در مرحله طرح صنعتی قرار دارد و هنوز به راه اندازی و تولید نرسیده است.
وی خاطرنشان کرد: تنها در 15 درصد اراضی شهرکها صنایع غیر فعال مستقر است که درصدد عارضه یابی و احیای مجدد آنها هستیم.
شاهمرادي گفت: در خصوص طرح‌های صنعتی برنامه جامعی در دستور کار است چراکه سال گذشته تمامی این طرح‌ها پایش شد و اراضی فروخته شده طی 12 جلسه مورد بررسی قرار گرفت در این رابطه 111 طرح غیر فعال احصا شد.
وی با بیان اینکه اراضی شهرک‌های صنعتی به عنوان سرمایه ملی هستند افزود: طی جلسات برگزار شده 6 هکتار زمین عزل و به یک مجموعه بسیار فعال واگذار شد.
جهانگير شاهمرادي با اشاره به برنامه‌های این شرکت در سال 96 ادامه داد: امسال 182 طرح صنعتی باید به مرحله واحد صنعتی برسد پیش بینی بیش از 2 هزار نفر اشتغال از این طریق وجود دارد.
وی گفت: از واحد‌های صنعتی غیر فعال 30 واحد را برای امسال در نظر داریم که راه اندازی مجدد کنیم و برنامه ریزی‌های لازم در این رابطه صورت گرفته است که 510 شغل مستقیم ایجاد می کند.
این مسئول افزود: هزار و 114 واحد در شهرکهای البرز که با ظرفیت کمتر از 70 درصد فعال هستند نیز شناسایی شده که درصورت حل معضلات و ارتقاء وضعیت آنها بیش از هزار و 100 شغل ایجاد مي‌شود.
وی اضافه کرد: از محل دفاتر مشاوره کسب و کار باید 20 دفتر جدید راه اندازی شود که از این طریق نیز 50 کارشناس مشغول به کار می شوند.
شاهمرادي با اشاره به ایجاد اشتغال طرح‌های روستایی برای 525 نفر از طریق 30 واحد تولیدی گفت: در برنامه ریزی صورت گرفته برای سال 96 به صورت مستقیم برای 5 هزار و 242 نفر شغل ایجاد خواهد شد.


 
   1396/3/30 14:51    تعداد بازدید :  135

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 135
7/10 (تعداد آرا 1 نفر )