راه اندازی 36 هزار واحد صنعتی و معدنی در کشور با اختصاص تسهیلات بانکی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای  صنعتی ایران با اشاره به تداوم اجرای طرح رونق اعلام کرد: بر اساس برنامه سال 96، در حوزه صنعت و معدن بیش از 36 هزار واحد صنعتی و معدنی در کشور با اختصاص تسهیلات بانکی، تجهیز، فعال یا راه اندازی می شود.
 به گزارش روابط عمومی شركت شهركهاي صنعتي البرز ، علی یزدانی؛ معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت از اهتمام جدی دولت در رفع موانع تولید و ایجاد رونق اقتصادی و حمایت از تولیدو اشتغال تاکید کرد و گفت:   امسال نیز ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار از محل منابع داخلی بانکها، برای ده هزار واحد زیر ظرفیت و راکد ،  شش هزار، طرح تولیدی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و نوسازی پنج هزار واحد صنعتی و دو هزار واحد معدنی در نظر گرفته شده و طرحها و واحدهای صنعتی و معدنی متقاضی تامین منابع مالی  می توانند از طریق ثبت نام در  سایت بهین یاب اقدام نمایند.
وی بیان کرد: تاکنون یکهزار و 900  طرح و واحد صنعتی در کشور در سامانه 'بهین یاب' ثبت نام کرده اند که 60 درصد از آنها واحدهای اقتصادی مستقر در شهرک های صنعتی است.
سامانه اینترنتی 'بهین یاب' در دولت یازدهم برای حمایت قانونی و ثبت نام از واحدهای تولیدی که خود را مستحق اخذ تسهیلات می دانند، راه اندازی شد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای  صنعتی ایران افزود: ثبت نام از سایر واحدهای صنعتی خارج از شهرک ها بدلیل بی اطلاعی آنها کمتر بوده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: دسترسی به اطلاعات، حق صنعتگران است و دولت در باره این قانون، اطلاعات لازم را در اختیار صنعتگران قرار داده و این در حالی است که قبلاً چنین اقدامی انجام نمی شد.
وی با اشاره به بورکراسی اداری و طولانی شدن عملیات اخذ مجوز تصریح کرد: دولت یازدهم اجرای قوانین را تسهیل کرده است و در صورت تکمیل مدارک متقاضیان دریافت زمین و اخذ مجوز، واگذاری و ارائه مجوز در مدت 2 روز انجام می شود.
یزدانی با اشاره به حمایت از صنعتگران گفت: هزینه واگذاری زمین در شهرک های صنعتی رایگان است و هزینه ای هم که دریافت می شود بابت حق انتفاع است و تخفیف حق انتفاع به شرکت های دانش بنیان، نخبگان، طرح های اقتصادی و تجاری بزرگ و سرمایه گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته، اختصاص می یابد.
وی آموزش رایگان مدیران و کارکنان شرکت ها، پرداخت 50 درصد از هزینه شرکت در نمایشگاه ها، پرداخت بخشی از هزینه فعالیت های خوشه ای و نمایشگاهی خارج از کشور، پرداخت کل هزینه های تشکیل خوشه صنعتی و مواردی از این قبیل را از دیگر حمایت های دولت از صنعتگران اعلام کرد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای  صنعتی ایران افزود: 18 بانک و موسسه اعتباری با دریافت ضمانت نامه صندوق حمایت، به صنعتگران تسهیلات اعطا می کنند.
یزدانی تاکید کرد: بانک های عامل در اختصاص تسهیلات نباید برخورد سلیقه ای کنند و فرمانداران و استانداران نیز باید به این رفتارها عنایت داشته باشند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت فعالیت اقتصادی در شرایط حاضر کشور گفت: همگرایی، هم افزایی، وجدان کاری و توجه به بهره وری و استفاده از مشارکت مردم برای انجام فعالیت های اقتصادی، ضروری است زیرا با هم افزایی و اتحاد می توان ظرفیت های اقتصادی کشور را گسترش داد.
یزدانی خرید تولیدات داخلی را رسالت مردم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: تبلیغ کالاهای داخلی و ایجاد وحدت بین مردم، رسالت رسانه هاست.
وی خاطرنشان کرد: نباید فقط عملکرد دولت نقد شود بلکه باید نقاط قوت نیز مورد توجه قرار گیرد و نادیده گرفتن اقدامات دولت شایسته نیست و در شرایط فعلی باید رسانه ها، اتحاد ملی را تقویت کنند.
یزدانی گفت: اقتدار و عزت کشور و رفع مشکل بیکاری با همگرایی ایجاد می شود و بر اساس فرمایش شهید بهشتی، اقتدار نظام به اقتدار و عزت مسئولان آن است و اگر مسئولان نظام تخریب شوند به اقتدار و عزت کشور لطمه می خورد و باید این رفتارهای غلط ترک شود و در حال حاضر که ناامنی منطقه ما را فرا گرفته است، تقویت وحدت ملی به افزایش امنیت داخلی منجر می شود.
وی خاطرنشان کرد: برای رفع رکود در کشور باید همه مردم و مسئولان وارد عمل شوند و همه کارها نباید بر عهده دولت گذاشته شود زیرا نقش مجلس و قوه قضاییه نیز موثر است.

 
   1396/4/10 10:06    تعداد بازدید :  275

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 275
4/10 (تعداد آرا 1 نفر )