استان البرز میزبان اولین نشست سراسری شرکتهای مدیریت صادرات در کشور

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز از برگزاری اولین گردهمایی سراسری شرکتهای مدیریت صادرات کشور در استان البرز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز، جهانگیر شاهمرادی اظهار داشت: امروزه بنگاه‌های کوچک و متوسط علاوه بر کارکردهای پیشین خود، کانون اصلی توسعه فناوری و تأمین نیازهای پیچیده و پیشرفته کشورها به حساب می آیند و حمایت های گسترده ای توسط مؤسسات دولتی و عمومی از آنها به عمل می آید.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز افزود: راهکارهایی به منظور بقا و توسعه بنگاههای کوچک ومتوسط مطرح می‌باشد که بهترین آنها صادرات است، حضور مداوم در بازارهای بین المللی برای بسیاری از کشورها از جنبه های سیاسی واقتصادی دارای اهمیت حیاتی بوده وبقا ویا عدم بقای اینگونه کشورها منوط به این امر مهم می باشد پیشرفتهای اقتصادی وصنعتی در چند دهه اخیر، نیاز به دستیابی به بازارهای جدید وافزایش چشمگیر رقابت‌های بین المللی سبب گشته تا حضور در این بازارها با توجه به روابط حاکم بر آنها از پیچیدگی خاصی برخوردار گردد.
شاهمرادی گفت: شرکت‌های مدیریت صادرات یکی از انواع واسطه‌های صادراتی Export intermediariesاست که برای کمک به بنگاههای اقتصادی در جهت ورود به بازارهای جهانی ایفای نقش می کند.این شرکتها بسته به شرایط ونیاز می توانند مدیریت تمام یا بخشی از فعالیتهای صادراتی بنگاههای کوچک ومتوسط را بعهده بگیرند و همچنین کاملاً مستقل می باشند که مانند یک دپارتمان انحصاری فروش صادراتی برای صادرکننده‌ها عمل می کنند.
شاهمرادی تصریح کرد: حضور شرکت‌های ایرانی در دوران پساتحریم در بازارهای جهانی نیاز به آمادگی و دانش صادرات دارد. بدین منظور شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز گرد‌همایی را باحضور گسترده تجار، بازرگانان، تولیدکنندگان، فعالان و مدیران اقتصادی برگزار می نماید. هدف از این گردهمایی توسعه صادرات به کشورهای همسایه بوده و لذا پتانسیل بازارهای هدف، راهکارهای قانونی، حمل و نقل، مبادلات ارزی، بازاریابی، مشکلات و راه حل‌های موجود برای تقویت صادرات به این بازارها مورد بررسی قرار می گیرد.
وی خاطر نشان کرد: محورهای  اصلی گردهمایی شامل؛ بررسی راهکارها و ظرفیت‌های صادرات، بررسی چالش ها و مشکلات صادرکنندگان ایرانی، نقش اتاق مشترک بازرگانی در توسعه صادرات، چگونگی بهره مندی بنگاه‌های کوچک و متوسط ایرانی از اینترنت برای ورود به بازارهای بین المللی، اعتبارسنجی خریداران خارجی و ارزیابی ریسک‌های موجود،بررسی مسائل بانکی، حمل و نقل، گمرک، میباشد.
   1396/4/13 16:43    تعداد بازدید :  153

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 153
4/10 (تعداد آرا 1 نفر )