کمبود نقدینگی اصلی ترین دغدغه واحدهای تولیدی و صنعتی در استان البرز

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي البرز گفت: یکی از اصلی ترین چالش‌ها و دغدغه‌های واحدهای صنعتی و تولیدیِ فعال در این استان، به کمبود و کاستی‌های مرتبط با نقدینگی معطوف می شود.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان البرز: جهانگير شاهمرادي با اشاره به نقش سازنده و حائز اهمیت تولید در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: توسعه و افزایش ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی، علاوه بر تسریع خودکفایی، باعث ایجاد فرصت‌های شغلی هر چه بیشتری می شود که هر آنچه توفیقات افزون تری در این عرصه  به دست آید، به همان میزان از حجم و دامنه مشکلات مرتبط با عرصه اشتغال کاسته خواهد شد.
وي عنوان کرد: تلاش ما در این استان بر تسهیل و رفع موانع تولید استوار است و در این خصوص در حد توان، اختیارات و امکانات موجود، از هیچ اقدام سازنده ای دریغ نخواهیم کرد.
وی در ارتباط با عمده ترین مشکلات و احدهای صنعتی و تولیدی فعال در استان البرزگفت:کمبود نقدینگی، اصلی ترین دغدغه فعالان این حوزه محسوب می شود و هر آنچه بتوان زمینه و بستر لازم را برای تزریق نقدینگی به واحدهای تولیدی فراهم کرد، شرایط برای بهبود مشکلات چنین واحدهایی به نحو شایسته تری ایجاد خواهد شد.
وی افزود: زمان بر شدن بازگشت پول باعث شده تا  بعضي واحدهای تولیدی با مشکلات جدی در این استان مواجه شوند که البته این مشکل در بسیاری از واحدهای صنعتیِ دیگر استانها نیز قابل احساس بوده و به البرز منحصر نمی شود.
شاهمرادي عنوان کرد: برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی و تأمین نقدینگی، تلاش می شود با تعامل و رایزنی با بانکها، تسهیلات لازم به چنین بخش‌ها و مراکزی  ارائه شود.
وی در خاتمه یادآور شد: این روند در آینده نیز ادامه خواهد داشت و امیدواریم با ارائه تسهیلات مطلوب، بستر لازم برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با سرعت و شتاب بیشتری هموار شود.

 
   1396/4/14 12:09    تعداد بازدید :  172

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 172
2/10 (تعداد آرا 1 نفر )