موقعیت استراتژیک استان البرز در توسعه صنعت

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز : موقعیت استراتژیک استان البرز به دلیل نزدیکی به پایتخت سبب شد تا صنایع مختلفی از گذشته در این استان شکل بگیرد
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز: جهانگیر شاهمرادی اظهار داشت: استان البرز از استان‌های دارای محدودیت در تعداد شهرک های صنعتی است. این استان دارای 3 شهرک صنعتی دولتی فعال و همچنین 6 شهرک صنعتی خصوصی می‌باشد اما وجود تقاضا و نبود زمین قابل واگذاری سببب شد تا اجرای طرح های توسعه ای این شهرک ها در دست اقدام قرار گیرد.
شاهمرادی از اجرای فاز توسعه شهرک صنعتی بهارستان برای استقرار واحدهای صنفی خبر داد و اظهار کرد: برای امسال ایجاد 5 هزار و 200 فرصت شغلی جدید به شرکت شهرک های صنعتی استان تکلیف شده است که انتظار می رود بخشی از آن در این طرح محقق شود.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی البرز گفت: استان البرز هرچند یکی از  استانهای کوچک کشور است اما قطب علم و فناوری است و به دلیل مهاجرت هایی که به این استان می شود تقاضای کار در این استان در سطح بالایی است. از این رو میتوان با توسعه نواحی و شهرکهای صنعتی و همچنین جذب سرمایه گزار خارجی میزان قابل توجهی از این تقاضای کار را به نحو مطلوبی پاسخگو بود.
وی تصریح کرد: با توسعه ناحیه صنعتی کوثر و تبدیل آن به شهرک صنعتی اکنون استان البرز دارای 3 شهرک صنعتی دولتی فعال "اشتهارد، کوثر و نظر آباد" و 6 شهرک صنعتی خصوصی"بهارستان، سیمین دشت، ماموت، هشتگرد، برکت و سپهر"می‌باشد.که این شهرک های صنعتی دولتی و خصوصی برای بیش از 55 هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد کرده است.
شاهمرادی ادامه داد: از سال گذشته با همکاری دولت تدبیر و امید و نمایندگان مجلس شورای اسلامی عملیات اجرایی 2 شهرک جدید " نجم آباد و امید البرز"آغاز شده است. شهرک صنعتی اشتهارد 2 یا امید البرز با مساحت هزار و 23 هکتار و فاز اجرایی اولیه در 240 هکتار آغاز شد. شهرک صنعتی نجم آباد با 500 هکتار در فاز اولیه 80 هکتار وارد فاز عملیاتی و اجرایی شدکه واگذاری زمین در این شهرک های صنعتی از اواخر امسال آغاز خواهد شد و زیرساخت های مورد نیاز صنعتگران نیز همزمان با احداث واحدهای صنعتی تکمیل خواهد شد.

 
   1396/7/12 09:10    تعداد بازدید :  75

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 75
4/10 (تعداد آرا 1 نفر )