استان البرز از سهمیه ستاد تسهیل استفاده لازم را نبرده است

استاندار البرز گفت: این استان در سال گذشته از سهمیه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استفاده لازم را نبرده است.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي البرز محمدعلی نجفی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در این بازه زمانی یکی از بحث‌های برنامه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان توجه به مراکز دانشگاهی است.
وی با اشاره به سخنان ریاست جمهوری مبنی بر اینکه در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بحث جدیدی را در  کشور آغاز خواهیم کرد تا فضا را برای تهاجم دشمن به حداقل ممکن برسانیم، افزود: ارتقای بهره‌وری نکته حائز اهمیتی است که باید موردتوجه قرار گیرد.
وی با اعلام اینکه استان البرز سال گذشته از سهمیه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استفاده لازم را نبرده است و این مهم را بدون هیچ رو در بایسی بیان می‌کنم، ادامه داد: این در حالی است استان‌هایی پایین‌تر از البرز در جایگاه بهتری نسبت به استفاده از این تسهیلات قرار دارند.
نجفی با تأکید بر اینکه نظر بنده بر ایجاد کارگروه‌های تخصصی اقتصاد مقاومتی در استان البرز است چراکه کارگروه‌های موجود در حوزه‌های مختلف به‌طور تخصصی در حوزه‌های مربوطه فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: اصرار بنده بر این است باید در چارچوب و بخش‌های تعریف‌شده اقدامات لازم را انجام دهیم.
وی با تأکید بر لزوم بهری گیری از ظرفیت‌های دانشگاهی موجود در استان البرز به‌موجب به نتیجه رسیدن هر چه سریع‌تر پروژه‌ها در بخش‌های مختلف از جمله حوزه کشاورزی، تصریح کرد: وجود مراکز علمی و تحقیقاتی در استان البرز از دیگر پتانسیل‌های موجود در این منطقه به شمار می‌آید

استاندار البرز تصریح کرد: باید دید در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری دستگاه‌های اجرایی چه عملکردی داشته‌اند.
نجفی بابیان اینکه ظرفیت اشتغال البرز در بخش کشاورزی از ۲.۶ درصد به ۶۰۶ درصد افزایش‌یافته است، خاطرنشان کرد: ایجاد ۴۵ هزار اشتغال در کارگروه اشتغال استان البرز تعریف‌شده است.
وی تأکید کرد: در حالی بیش از ۲۰ استان تحت عنوان استان سبز مطرح می‌شوند که البرز از این مهم بی‌بهره است، نمی‌خواهم استان البرز در این بخش در کنار گذاشته شود.
وی بابیان اینکه امیدواریم برنامه‌های در دستور کار پیرو اجرایی شدن پروژه‌های گازرسانی به روستاهای البرز یک سال زودتر انجام شود، گفت: کارهای کارشناسی این مهم انجام گیرد

 
   1396/7/30 08:33    تعداد بازدید :  69

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 69
3/10 (تعداد آرا 1 نفر )