۶ هزار واحد صنعتی جدید تا پایان سال باید در کشور راه‌اندازی ‌شود

رضا رحمانی قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز گفت: تا پایان امسال باید شش هزار واحد صنعتی جدید در کشور راه‌اندازی شود.
 
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي البرز، رضا رحمانی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز که در سالن شهدای دولت برگزار شد، با بیان اینکه گمان می‌کردم اختیارات البرز همانند استان تهران است، ابراز کرد: در راستای اجرایی شدن طرح رونق تولید، سال گذشته ۱۶ هزار میلیارد تومان اعتبار بانکی برای احیای هفت هزار واحد صنعتی و کشاورزی در نظر گرفته‌شده بود.
 
وی با اعلام اینکه امسال حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار بانکی برای احیای ۱۰ هزار واحد صنعتی، معدنی، کشاورزی و گردشگری در نظر گرفته‌شده است، افزود: ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار بانکی برای بازسازی و بهسازی صنایع و واحدهای تولیدی کوچک و متوسط در راستای برنامه ها و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مصوب شده است.
 
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: مدعی نیستیم که با اجرای این طرح‌ها درصدد رفع ۱۰۰ درصد مشکلات هستیم اما بدون شک هدف دولت در راستای توزیع و تخصیص پول اشتباه نبوده است.
 
رحمانی با اشاره به اینکه احیای واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد از جمله اهداف دولت محسوب می‌شود که در این راستا از ظرفیت‌های ویژه و متعددی استفاده کرده است، ادامه داد: در حد مصوبات کارگروه با بانک مرکزی توافق شد که به استان‌ها اختیار داده شود و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز پیگیر این امر است.
 
وی با اعلام اینکه در راستای اجرایی شدن طرح رونق در سال گذشته بیش از ۲ هزار و ۴۲۵ بنگاه در بخش صنعت منجر به افزایش اشتغال شده است، افزود: سال گذشته میانگین مصرف برق در صنعت کشور ۴ درصد افزایش پیداکرده است.
 
قائم ‌مقام وزیر در امور تولید در ادامه سخنان خود گفت: ۵۰ هزار شغل در برنامه اشتغال وزارت صنعت، معدن و تجارت هدف‌گذاری شده است.
 
رحمانی  با تأکید بر اینکه طرح رونق تولید یکی از ۴۴ طرح اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت، معدن و تجارت است به تشریح وضعیت بخش صنعت در البرز پرداخت و گفت: سهم البرز در  تولید کشور حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان است.
 
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه تا پایان سال باید ۶ هزار واحد صنعتی جدید در کشور راه‌اندازی شود، افزود: نوسازی صنایع و حمایت از تولید صادرات محور در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.
 
رحمانی همچنین استفاده از ظرفیت شورای گفتگو را در استان البرز ضروری دانست و تصریح کرد: اگر تولید کالایی در کشور به‌راحتی انجام می‌گیرد نباید مشابه خارجی آن وارد شود.

 
   1396/8/17 07:42    تعداد بازدید :  152

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 152
4/10 (تعداد آرا 1 نفر )