پیاده سازی پروژه توسعه نظام پیمانکاری فرعی صنعتی SPXدر استان البرز

جهانگیر شاهمرادی از پياده سازي پروژه توسعه نظام پيمانكاري فرعي صنعتي  SPXدر استان البرز با هدف توسعه صادرات بين المللي و تكميل ظرفيت خالي طرح هاي صنعتي خبر داد و اظهار کرد: نظام مبادلات پیمانکاری فرعی همانند خوشه های صنعتی، یکی از روش های عمده توسعه صنایع کوچک و متوسط (SMIs) به ویژه در حوزه پیمانکاری محسوب می شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان البرز، وی با اشاره به اینکه هدف این برنامه تقویت توانایی صنایع کوچک و متوسط برای افزایش تولید و اشتغال زایی آنها است، افزود: به روزآوری فرآیندهای فنی و محصولات آن ها، بهبود قابلیت رقابت بین المللی آن ها، جلب سرمایه گذاری و سفارش های خارجی، تشویق جایگزینی واردات و رشد صادرات محصولات تولیدشده از جمله دستاوردهای این پروژه محسوب می شود.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز خاطرنشان کرد: در نظام پيمانكاري فرعي، توافق بين دو گروه يعني پيمانكار اصلي و پيمانكار فرعي است، پيمانكار اصلي اقدام به واگذاري توليد قطعه ها و اجزاي قابل مونتاژ اصلي يا فرعي و يا بخشي از خدمات مورد نياز محصول نهايي به يك يا چند بنگاه توليدي مي كند و این تقسیم كاري كه به اين روش انجام مي پذيرد موجب ارتقاي روز افزون تخصص پيمانكار فرعي در يك يا چند فرآيند فني مي شود.
وی اضافه کرد: اين الگو، با هدف توسعه و رونق بخشي به شرايط عمومي و وضعيت كسب و كار پيمانكاران صنعتي كوچك و متوسط، مركزي غير انتفاعي((spx متشكل از كارشناسان خبره و آموزش ديده(حدود 5نفر) با پشتيباني نهادهاي دولتي و سازمان هاي صنفي ايجاد مي شود.  
شاهمرادی وظایفSPX را سه بخش عنوان کرد و گفت: شناسايي، ايجاد و توسعه بازار جديد براي پيمانكاران، ارتقاء توانمندي و پتانسيل اعضاء spx و نیز تسهيل ارتباطات كارفرمايان و پيمانكاران و معرفي آنان به يكديگر از جمله این موارد محسوب می شود.
وی ادامه داد: شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز در حال حاضر در حال شناسایی تجمعات کسب و کار استان است و در نهایت با برگزیدن آن دسته صنعتی که قابلیت توسعه با مدل پیمانکاری فرعی را دارد وارد فضای اجرا خواهد شد.

 
   1396/9/7 09:28    تعداد بازدید :  187

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 187
3/10 (تعداد آرا 1 نفر )