سخنرانی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرزدر نماز جمعه شهرستان نظرآباد


مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي  البرز در سخنراني پيش از خطبه نماز جمعه اين هفته شهرستان نظرآباد وضعيت شهرك هاي صنعتي استان را اعلام كرد.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي البرز جهانگير شاهمرادي در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه شهرستان نظرآباد ، با بیان اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و تاکید ایشان به حمایت از صنایع کوچک و متوسط که مدام فرموده اند آن چیزی که تحول در جامعه را ایجاد خواهد کرد همین صنایع کوچک و متوسط است، گفت: با توجه به نام گذاری های سال های اخیر و اشاره به تولید وظیفه سنگینی بر عهده شرکت شهرک های صنعتی  گذاشته شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان با تاکید به اینکه علت اهمیت صنایع کوچک به دلیل  انعطاف پذیری در مقابل نوسانات اقتصادی، امکان تغییر محصول، حجم سرمایه گذاری کم، راه اندازی در حداقل زمان و ایجاد صنایع کوچک است، بیان کرد: با توجه به اینکه صنایع کوچک نیاز به آموزش سطح بالایی ندارد و از آنجایی که علت موفقیت واحدهای بزرگ که توانسته اند رونق یابند شروع  از واحدهای کوچک بود ما نیز در راستای حمایت از صنایع کوچک و متوسط تلاش می کنیم.
شاهمرادي  با بیان تعریفی از  صنایع کوچک و متوسط، تصریح کرد: فعالیت افراد زیر ۵۰ نفر را  صنایع کوچک و  همچنین فعالیت ۵۰ الی ۱۵۰ را صنایع متوسط و بیش از ۱۵۰ نفر را صنایع بزرگ می نامند..
وی با تاکید به اینکه ۴۵ درصد اشتغال کشور بر عهده صنایع کوچک و متوسط می باشد، افزود: از لحاظ اشتغال در مقایسه با کشورهای توسعه یافته برابری داریم ولی ارزش افزوده ای که اتفاق می افتد ۱۷ درصد برای کشور ایران است که این رقم برای کشورهای توسعه یافته ۳۵ درصد است..
وی با تاکید بر اینکه باید هدف گذاری به سمت حمایت از صنایع کوچک در کشور باشد، بیان کرد: طبق منویات مقام معظم رهبری در راستای اشتعال زایی و توجه به تولید داخلی باید روی به حمایت از صنایع کوچک و متوسط آوریم.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرز با تاکید به اینکه اگر کالای ایرانی مصرف نکنیم و رو به مصرف کالاهای خارجی بیاوریم هیچ کدام از اهداف برنامه ریزی شده عملیاتی نخواهد شد، گفت: در سال 96 شاهد رشد سرمایه گذاری در سطح استان بودیم؛ به طوری که قرارداد واگذاری از طریق شرکت شهرک های صنعتی استان نسبت به سالهاي گذشته رشد قابل توجهي داشته ایم. 
   1396/9/11 15:35    تعداد بازدید :  69

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 69
6/10 (تعداد آرا 1 نفر )