توسعه خوشه های صنعتی در استان البرز، زمینه ساز افزایش تولید و ورود به بازارهای جهانی

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز گفت: توسعه خوشه های صنعتی، زمینه رسیدن به مقیاس بالا از جمله در تولید محصولات و ادامه خدمات و دستیابی به بازارهای جهانی را فراهم می سازد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان البرز، جهانگیر شاهمرادی با اشاره به اهمیت توجه به خوشه های صنعتی در استان اظهار داشت: خوشه صنعتی به مجموعه ای از واحدهای کسـب و کار گفته می شود که در یك منطقه جغرافیایی و یك گرایش صنعتی متمرکز شده و با همكاری و تكمیل فعالیت های یكدیگر، به تولید و عرضه تعدادی کالا و خدمات ی پردازند که از چالش ها و فرصت های مشترك برخوردارند.
وی با اشاره به اینکه در ساختار خوشه‌اي، مجموعه‌اي از شركت‌ها در يك مسير و در جهت رفع موانع و مشكلات مشترك پيرامون خود با يكديگر همكاري می کنند و در اين مسير از حمايت دولت برخوردار خواهند بود، افزود: استان البرز از ظرفیت و پتانسیل های ویژه ای برای ایجاد و توسعه خوشه های صنعتی برخوردار اســت و لازمه موفقیت در این امر نیز وجود اطلاعات و آمارهای شــفاف و همكاری تمامی نهادهای دست اندرکار است.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز خاطرنشان کرد: توسعه خوشه های صنعتی، زمینه رسیدن به مقیاس بالا از جمله در تولید محصولات و ادامه خدمات و دستیابی به بازارهای جهانی را فراهم می سازد.

وی با اشاره به لزوم مطالعه عمیق و ریشه ای در خصوص راهكارهای توسعه خوشه های صنعتی بر داشتن اطلاعات شفاف، جامع و دقیق از واحدهای شهرکها و نواحی صنعتی و خارج از آنها تاکید کرد و افزود: در جهت ایجاد خوشـه ها باید راهكارهایی مناسب جهت ارتباط موثر بین ذینفعان خوشه ها و عاملین آنها ایجاد شود.
شاهمرادی بیان کرد: پیاده سازی خوشه های صنعتی ضمن ساماندهی مشاغل خانگی و صنایع کوچک، بهره گیری این واحدهای از تسهیلات و حمایتهای دولتی را افزایش داده و منجر به افزایش توان رقابتی در بازارهای هدف در مقایسه با محصولات سایر کشور می شود.
   1396/9/20 08:53    تعداد بازدید :  78

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 78
3/10 (تعداد آرا 1 نفر )