واگذاری شهرک‌های صنعتی جدید به بخش خصوصی


معاون وزیر صنعت گفت: شهرک‌های صنعتی جدید باید به بخش خصوصی واگذار شود و شهرکهای صنعتی که وجود دارند باید جهت بهبود شرایط آن رسیدگی‌های لازم انجام شود.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان البرز  صادق نجفی در دومین گردهمایی معاونین فنی شرکت‌های استانی شهرکهای صنعتی کل کشور که در پژوهشگاه مواد و انرژی در مشکین دشت کرج برگزار شد، اظهار داشت: نخستین دلیل برگزاری این جلسه سرمایه گذاری کارآفرینان و صاحبان سرمایه  با توجه به زیرساختهای انجام شده است.
وی افزود: از گذشته تا کنون با بازدیدهای انجام شده 960 شهرک و  ناحیه صنعتی و 80 هزار واحد صنعتی در کشور شناسایی شده است.
معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک تصریح کرد: در بازدید از شهرکهای صنعتی که در کل کشور داشتیم کیفیت و نظام پلنی از شرایط خوبی برخوردار نیستند که باید این موارد با سرمایه گذاری درست و بهتر انجام شود.
نجفی با بیان اینکه برای انجام کار باید در مرحله اول از آن شناخت داشته باشیم و آن را  با کیفیت انجام دهیم، گفت: شهرکهای صنعتی جدید باید به بخش خصوصی واگذار شود و شهرکهای صنعتی که وجود دارند باید جهت بهبود شرایط آن رسیدگی‌های لازم انجام شود.
وی با بیان اینکه دولت باید برای آماده ساختن بستر برای ایجاد شهرکهای صنعتی جدید و واگذاری به بخش خصوصی یارانه دهد، عنوان کرد: این کار سبب می‌شود تا شهرکهای صنعتی خصوصی جدیدی ایجاد شود.
معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک با بیان اینکه زیرساختهای نادرست ما سبب کاهش بهره وری  شده است، بیان کرد: ما باید کاری را انجام دهیم که وضعیت را برای سرمایه‌گذاران بهتر کند.
نجفی با بیان اینکه اگر ما بتوانیم شرایط کشور را مساعد کنیم مردم ما آمادگی استفاده از کالای ایرانی را دارند، عنوان کرد: ما  نزدیک به 40 هزار واحد صنعتی فعال در مجموعه شهرکهای صنعتی کشور داریم.
معاون وزیر صنعت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک با اشاره به اینکه ساماندهی واحدهای تولیدی و ساخت و سازهای واحد تولیدی از اولویت‌های ما است، تصریح کرد: با توجه به شرایط کم آبی کشور ایجاد نواحی صنعتی روستایی در راستای توسعه اشتغال و تولید در دستور کار است.
وی با اشاره به اقداماتی که برای تسهیلات واحدهای صنعتی و تولیدی انجام شده است، بیان کرد: بالغ بر 90 درصد از صنایع ما صنایع کوچک و متوسط هستند.
نجفی با اشاره به اینکه در حوزه صنایع کوچک باید هدایت، حمایت و نظارت انجام شود، ادامه داد: باید برای خودمان درآمدهای پایدار کسب کنیم تا از این طریق به اهداف خود دست پیدا کنیم.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به 2 نکته توجه اکید دارند که آن دو  معیشت و اشتغال است، بیان کرد: باید توجه ویژه‌ای به نقاط محروم شود.
وی ادامه داد: ایجاد 450 هزار اشتغال ضربتی توسط وزیر مطرح شده که حدود  70 هزار فرصت شغلی در حوزه صنایع کوچک است
   1396/10/24 07:13    تعداد بازدید :  79

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 79
6/10 (تعداد آرا 1 نفر )