وزیر صنعت معدن و تجارت در افتتاح شرکت آباطعم پرشین


به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز محمد شریعتمداری  صبح امروز در آیین افتتاح کارخانه صنایع غذایی آبا طعم پرشین  نظر آباد، اظهار داشت: با محدودیت و مشکلات ایجاد شده صنعت کشور در طی سال‌های اخیر روند رو به بهبود دارد و رشد ۵ درصدی در امسال رشد صنعت کشور است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه میل به سرمایه گذاری زیاد است، افزود: ۲۳ درصد رشد سرمایه گذاری صنعتی در سال ۹۶ در کشور افزایش یافته ولی متاسفانه  ۵۰ درصد واحدهای صنعتی کشور با ۵۰ درصد توان تولید کار می‌کند.

شریعتمداری با بیان اینکه هزار و ۲۵۶ پروانه بهره برداری صنعتی جدید در استان البرز صادر شد، ادامه داد: بیش از ۸۴ هزار واحد صنعتی در کشور فعالیت دارد که هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی در سطح کشور با شرایط نامطلوب فعالیت دارند.

وی با تاکید بر اینکه استان البرز در جذب منابع سرمایه گذاری  رونق تولید  از رتبه ۲۸ به رتبه اول صعود کرد، خاطر نشان کرد: نرخ سود ۱۸ درصد بانکی که عملا در اجرا بالا ۲۲ درصد است  واحدهای صنعتی را با مشکل مواجه می‌کند و در شورای پول و اعتبار برای کاهش نرخ سود بانک باید تصمیم گیری شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور اضافه کرد:  بانک و موسسه اعتباری علاقه مند به کارخانه های زود بازده پرداخت کنند و اعتبار به واحدهای صنعتی بلند مدت محدود است و در استان البرز مشکل اصلی واحدهای صنعتی نزدیکی ۱۲۰ کیلومتری به پایتخت است و باید به مورد نگاه ملی شود که البته موارد زیست محیطی نیز رعایت شود و ۳۱۰ واحد قطعه ساز در البرز نیز فعالیت دارند.

   1396/11/1 09:21    تعداد بازدید :  75

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 75
4/10 (تعداد آرا 1 نفر )