جلسه بررسی پیشرفت پروژه توسعه نظام پیمانکاری فرعی صنعتی SPXدر استان البرز


مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان البرز گفت: جلسه بررسي پيشرفت پروژه توسعه نظام پيمانكاري فرعي با حضور نماينده سازمان در شركت شهركهاي استان برگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان البرز، جهانگیر شاهمرادی اظهارداشت: نظام مبادلات پیمانکاری فرعی همانند خوشه های صنعتی، یکی از روش های عمده توسعه صنایع کوچک و متوسط (SMIs) به ویژه در حوزه پیمانکاری محسوب می شود.
وي با اشاره به اینکه هدف این برنامه تقویت توانایی صنایع کوچک و متوسط برای افزایش تولید و اشتغال زایی آنها است، افزود: به روزآوری فرآیندهای فنی و محصولات آن ها، بهبود قابلیت رقابت بین المللی آن ها، جلب سرمایه گذاری و سفارش های خارجی، تشویق جایگزینی واردات و رشد صادرات محصولات تولیدشده از جمله دستاوردهای این پروژه محسوب می شود.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز خاطرنشان کرد: در نظام پيمانكاري فرعي، توافق بين دو گروه يعني پيمانكار اصلي و پيمانكار فرعي است، پيمانكار اصلي اقدام به واگذاري توليد قطعه ها و اجزاي قابل مونتاژ اصلي يا فرعي و يا بخشي از خدمات مورد نياز محصول نهايي به يك يا چند بنگاه توليدي مي كند و این تقسیم كاري كه به اين روش انجام مي پذيرد موجب ارتقاي روز افزون تخصص پيمانكار فرعي در يك يا چند فرآيند فني مي شود.
وی اضافه کرد: اين الگو، با هدف توسعه و رونق بخشي به شرايط عمومي و وضعيت كسب و كار پيمانكاران صنعتي كوچك و متوسط، مركزي غير انتفاعي((spx متشكل از كارشناسان خبره و آموزش ديده(حدود 5نفر) با پشتيباني نهادهاي دولتي و سازمان هاي صنفي ايجاد مي شود.  
شاهمرادی وظایفSPX را سه بخش عنوان کرد و گفت: شناسايي، ايجاد و توسعه بازار جديد براي پيمانكاران، ارتقاء توانمندي و پتانسيل اعضاء spx و نیز تسهيل ارتباطات كارفرمايان و پيمانكاران و معرفي آنان به يكديگر از جمله این موارد محسوب می شود.
وی ادامه داد: شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز با شناسایی تجمعات کسب و کار استان و با توسعه نظام پیمانکاری فرعی اقدامات قابل توجهي را بعمل آورده است.

   1396/11/14 07:57    تعداد بازدید :  37

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 37
4/10 (تعداد آرا 1 نفر )