74 هزارمیلیارد تومان برای بازسازی صنایع کشور اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان البرز،
 یونس الستی روز دوشنبه در آئین تودیع و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز افزود: تکمیل طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد و حمایت از صنایع کوچک در این اعتبار گنجانده شده است.
وی بیان داشت : این تسهیلات با نرخ 4 درصد در اختیار صاحبان صنایع کشور قرار می گیرد.
الستی ادامه داد: درقالب تبصره 18 امسال 5 برنامه برای بخش صنعت پیش بینی شده که استفاده از اوراق قرضه برای توسعه طرح های صنعتی و معدنی با مشارکت سازمان صنعت، معدن و تجارت از جمله این برنامه ها است.
وی، رقابت پذیری در بازارهای بین المللی را از دیگر برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری عنوان کرد و گفت: به همین منظور امسال یکهزار و300 میلیارد تومان در قالب حمایت از صادرات کشور تخصیص یافته که در3 بسته حمایتی تدوین و هفته پیش در کمیسیون اقتصاد تصویب و به هیات دولت ارسال شد.
وی بدون اشاره به 3 برنامه دیگراتخاذ شده در قالب تبصره 18، اظهار داشت: سال گذشته بخش صادرات کالاهای صنعتی کشور31 درصد نسبت به سال ماقبل رشد داشت و امیدواریم امسال از این میزان فراتر رود.
معاون وزیر صنعت؛ معدن و تجارت در ادامه به نوسان بازار ارز اشاره کرد و گفت: بانک مرکزی این قول را داده که ارز 3 هز ارو800 تومانی برای کالاهای اساسی و ارز 4 هزارو200 تومانی برای سایر نیازهای مردم را تامین کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود شفاف سازی و مبارزه با فساد را از دیگر رویکردهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری عنوان کرد و بیان داشت: تمام سازمان های زیرمجموعه این وزارتخانه و بخش خصوصی باید شفافیت را در اولویت کاری قرار دهند.
معاون امور اقتصادی استانداری البرز نیز در این آئین گفت: در این برهه حساس، فعالیت صنعتگران و تولید کنندگان ایثارگرانه است.
عبادالله کامکار افزود: افرادی که در بخش صنعت استان سرمایه گذاری می کنند، نیازمند حمایت هستند و بایدمشوق های لازم برای آنان پیش بینی شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز نیز در این مراسم گفت : 45 درصد سهم اشتغال این استان در بخش صنعت است، که نشان دهنده تاثیرگذاری این بخش در البرز است.
جهانگیر شاهمرادی افزود: با هدف توسعه و رشد هر چه بیشتر استان، دست یاری به سوی بخش خصوصی دراز می کنیم و با تشکیل اتاق فکری با حضور بخش خصوصی، دولت و دیگر بخش های مرتبط در این مسیر گام بر می داریم.
در ادامه این مراسم از زحمات ایرج موفق رئیس سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت قدردانی و جهانگیر شاهمرادی به عنوان رئیس جدید این سازمان معرفی شد.


   1397/3/6 07:49    تعداد بازدید :  29

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 29
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )