پیام سرپرست شرکت شهرک های صنعتی استان البرز (در صرفه جویی مصرف آب)

پیام سرپرست شرکت شهرک های صنعتی استان البرز (در صرفه جویی مصرف آب)

امروزه جایگاه آب به عنوان یكی از محورهای اساسی توسعه بر هیچ كس پوشیده نیست. در حال حاضر با توجه به محدودیت منابع آب و افزایش روزافزون تقاضا به علت افزایش جمعیت، زمینه ایجاد بحران های جدی در خصوص تأمین آب مورد نیاز در شرب، صنعت و بویژه در كشاورزی فراهم شده است..
آب را درست مصرف كنيم در مصرف آن اسراف نكنيم با كار علمي و مدبرانه مي شود استفاده ي بهينه كرد( مقام معظم رهبري)
امروزه جایگاه آب به عنوان یكی از محورهای اساسی توسعه بر هیچ كس پوشیده نیست. در حال حاضر با توجه به محدودیت منابع آب و افزایش روزافزون تقاضا به علت افزایش جمعیت، زمینه ایجاد بحران های جدی در خصوص تأمین آب مورد نیاز در شرب، صنعت و بویژه در كشاورزی فراهم شده است.
در این میان اهتمام جدی مردم به عنوان ذی نفعان اصلی و مصرف كنندگان آب، چه در بخش صنعت، چه در بخش شرب و چه در بخش كشاورزی كه بالغ بر 90 درصد آب تولیدی را مصرف می كند از همیشه ضروری تر است.
تغییرات اقلیمی، نبود تناسب زمانی و مكانی بارش ها، پایین بودن میانگین سرانه آب در استان نسبت به سرانه كشوری، رشد روزافزون مصارف آب به خصوص برداشت بی رویه از آبهای زیرزمینی، افت شدید سطح آبهای زیرزمینی و افزایش دشتهای ممنوعه، پشت سر گذاشتن خشكسالی های سخت و فقدان رعایت الگوی مصرفی صحیح، چالش هایی است كه گذر از آنها عزم راسخ تمم صنعتگران محترم استان البرزرا همانند تمامی برهه های حساس و تاریخ ساز می طلبد.
آنچه مسلم است، توجه ویژه به اهمیت و مدیریت بهینه منابع آب بر پایه همكاری و مشاركت تمام سطوح و لایه های اجتماعی است كه در این فرایند  از تمام صنعتگران محترم كه همگی باید با تعهد و آگاهی اجتماعی به این مهم توجه كنیم تا شاهد بهره برداری پایدار از منابع آبی استان باشیم.

   1397/4/2 13:11    تعداد بازدید :  23

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 23
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )