تسریع در بهره برداری از واحدهای تولیدی جدید


مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اعلام کرد: یکی از سیاست های جدی دولت در سال جاری، توجه به رونق بنگاه های تولیدی، بازگشت واحدهای صنعتی راکد و زیر ظرفیت به چرخه تولید و همچنین تسریع در بهره برداری از واحدهای تولیدی جدید به شمار می رود.
به گزارش روابط عمومی شركت شهركهاي صنعتي البرز، مهندس علی یزدانی صبح سه شنبه در حاشیه بازدید از ناحیه صنعتی کوثر و تصفیه خانه فاضلاب، مجتمع کارگاهی و فاز توسعه 165هکتاری این ناحیه صنعتی اظهار کرد: در حال حاضر بنا بر آمار ارائه شده توسط بانک مرکزی در مجموع بیش از 10 هزار پرونده به صورت مستقیم یا از طریق سایت بهین یاب و کارگروه های استانی به بانک ها معرفی و منجر به عقد قرارداد شدند.
وی تاکید کرد: تکلیف دولت و ستاد اقتصاد مقاومتی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت راه اندازی و به ظرفیت رساندن 7هزار و 500 بنگاه تولیدی راکد و زیر ظرفیت بوده که تاکنون همین میزان واحد تولیدی به بانک های کشور معرفی شده اند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: حدود 5 هزار و 300 بنگاه تولیدی نیز در بانک ها منجر به قرارداد شده اند، البته شرط دریافت تسهیلات توسط بنگاه ها، تنها ثبت نام در سامانه بهین یاب نیست چرا که این سامانه به سبب استقبال بالا مسدود شد، به همین سبب خارج از آن نیز تسهیلات ارائه می شود.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در بخش دیگر از سخنانش با اشاره به طرح توسعه ناحیه صنعتی کوثر که 3 برابر ظرفیت فعلی آن است، خاطرنشان کرد: عزم جدی دولت در جهت حل مشکل اشتغال در کشور و استان البرز است، چراکه نرخ بیکاری البرز از میانگین کشوری بالاتر است.
وی گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با همکاری استانداری و سایر دستگاه ها، تا پایان سال جاری 3هزار هکتار به مساحت شهرک های صنعتی استان می افزاید.
 مهندس یزدانی با اشاره به اینکه این امر می تواند در جهت اشتغالزایی بسیار موثر باشد، بیان کرد: این میزان در 6 شهرک و ناحیه صنعتی جدید به میزان شهرک های موجود افزوده می شود.
   1395/7/14 07:58    تعداد بازدید :  247

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 247
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )