البرز در حوزه جذب سرمایه‌گذاران خارجی دارای رتبه دوم در کشور است


مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در سفر به استان البرز با اشاره به اینکه این استان در حوزه جذب سرمایه‌گذاران خارجی دارای رتبه دوم در کشور است، اعلام کرد: با توجه به خروج شهرک صنعتی اشتهارد از شعاع 120 کیلومتری تهران و زیر ساخت های موجود، طرح توسعه هزار و 900 هکتاری برای این شهرک و اشتهارد 2 پیش بینی شده است.
به گزارش روابط عمومی شركت شهركهاي صنعتي البرز، مهندس علی یزدانی در نشست مشترک با اعضای شرکت خدماتی و مسئولان شهرک صنعتی اشتهارد و کوثر با اشاره به اینکه اشتهارد از شهرک های صنعتی شناخته شده در کشور محسوب می شود، اظهار کرد: مساحت این شهرک در حال حاضر هزار و 400 هکتار است که با استقبال بسیار خوبی از سوی سرمایه گذاران مواجه شده است.
معاون وزیر صنعت و معدن در ادامه با بیان اینکه میزان صدور جوازهای صنعتی در استان بیشتر در حوزه اشتهارد بوده است، تصریح کرد: مجموعه فضای صنعتی شهرستان به 3 هزار و 300 هکتار خواهد رسید که نشان از امکان جذب سرمایه گذاران جدید در این شهرستان دارد.
وی بیان کرد: عزم دولت در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی برای احیای واحدهای راکد و زیر ظرفیت، جدی بوده و در استان نیز بیش از 500 میلیارد تومان از این واحدها که در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مصوب شده بودند، به بانک ها معرفی شدند.
 مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: حدود 170 میلیارد تومان از این مقدار توسط بانک ها پرداخت شده است.
گفتنی است، معاون وزیر صنعت، معدن‌ و تجارت و هیات همراه در سفر به استان البرز ضمن بازدید از زیرساخت های  ناحیه صنعتی کوثر و شهرک صنعتی اشتهارد از نزدیک در جریان فعالیت واحدهای صنعتی مستقر در این مناطق صنعتی، مجتمع کارگاهی، تصفیه خانه فاضلاب و... قرارگرفتند.   
لازم به ذکر است در ادامه این سفر مهندس علی یزدانی از شهرک صنعتی نظرآباد و واحدهای صنعتی مستقر در این شهرک نیز بازدید کردند.


 
   1395/7/14 08:06    تعداد بازدید :  337

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 337
5/10 (تعداد آرا 1 نفر )