صدور مجوزهای هدفمند برای صنایع استان البرز


مدير عامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز با اشاره به این مطلب که طرح های خوبی برای فعالیت در استان ارایه شده است گفت: امروز با توجه به وضعیت مطلوب صنایع در استان و هدفمندی و برنامه ریزی هایی که صورت گرفته است بر اساس انتخاب در استان مجوزها صادر می شود و نیاز استان و افق بلند مدت آن در زمینه های گوناگون مورد توجه قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي البرز شاهمرادی اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت استان را نیز مورد توجه قرار داده و بیان کرد: بر اساس تکلیفی که در بخش اقتصاد مقاومتی بر عهده ما گذاشته شده است واحدهای صنعتی غیر فعال شناسایی و بر اساس برنامه تکلیفی تلاش خواهد شد این واحدها دوباره فعال شوند.
وی توضیح داد: طرح های بالای 60 درصد در استان شناسایی و طبق برنامه دستاوردهای اقتصاد مقاومتی به آنان کمک می شود که موانع شان بر سر تولید رفع شود.
جهانگیر شاهمرادی اظهار کرد: استان البرز مهد علم و فن آوری است و به دلیل این که مراکز علمی سمت و سوی اش محصولات دانش بنیان است و با استفاده از توان و تخصص داخلی انجام می پذیرد؛ این محصولات از ماندگاری و ارزش افزوده بالایی برخوردار است.
این مسئول تصریح کرد: از این رو تولید کالاهای استراتژیک و مزیت های نسبی آن در استان سبب هم افزایی بیشتر در بخش صنعت و تولید استان شده است و کمک کرده است استان از توانمندی بالایی در بخش های مختلف بهره مند شود.
شاهمرادی در ادامه با اذعان اينكه فاضلاب شهرک صنعتی اشتهارد تا 2 ماه آینده به حالت پایدار در خواهد آمد و همچنين مشكلات تصفيه خانه شهرك به حالت مطلوب در حال بهره برداري مي باشد.
وي در مورد فضای سبز در شهرک های صنعتی اظهار کرد: واحدهای صنعتی مکلفند که در حریم خود 25 درصد فضای سبز بوجود آورند که از این مقدار 15 درصد در داخل واحد صنعتی به عهده آن واحد و 10 درصد نیز در خارج از فضای صنعتی بر عهده ما خواهد بود و ما تلاش می کنیم این سرانه را در شهرک ها ایجاد و به استانداردهای لازم نزدیک کنیم.
جهانگير شاهمرادي در راستاي برگزاري كلاسهاي آموزشي اينچنین بیان کرد: امسال جزو تکالیف ستاد اقتصاد مقاومتی است که برای هر گروه صنعتی هر گونه آموزشی که امکان برگزاریش را داشته باشیم انجام دهیم که در این رابطه برگزاری کلاس های مختلف از جمله آشنایی با بازار، مارکتینگ، اطفا حریق، موارد و مسایل مربوط به ایزوها، کلاس های مالیاتی و بیمه ای و ... از جمله کلاس هایی بوده است که برگزار شده و ما موظفیم 10 هزار نفر ساعت آموزش داشته باشیم.
شاهمرادی خاطر نشان کرد: آمادگی برگزاری آموزش در حوزه صنعت بر اساس نیازهای واحدهای صنعتی در بخش آموزش را داریم و بر اساس نیاز سنجی های صورت گرفته با فنی و حرفه ای نیز در این خصوص تفاهم نامه ای نیز امضا کرد ه ایم و آموزش را محور یکی از فعالیت های اساسی خود قرار داده ایم.
وی در آخر اشتغال های ایجاد شده در بخش صنعت استان را مورد اشاره قرا رداده و اظهار کرد: امیدوارم با تلاشی که در بخش صنعت استان صورت می گیرد اشتغال های بیشتری در استان ایجاد شود و روزی برسد که در استان و کشورمان حتی دغدغه یک نفر اشتغال را نداشته باشیم.
   1395/7/24 11:02    تعداد بازدید :  111

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 111
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )