رفع مشکلات شهرکهای صنعتی با ایجاد تدابیر ویژه


مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي البرز در خصوص فعالیت شرکت شهرک های صنعتی در استان البرز گفت: در بخش شهرک های صنعتی استان در گذشته مشکلاتی وجود داشت که با ایجاد تدابیر ویژه این مشکلات در حال رفع است.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي البرز شاهمرادی با اشاره به شعاع 120 کیلومتر و مسایل ناشی از آن در بخش صنعت بیان کرد: یکی از مسایلی که در این زمینه ایجاد شده است مسایل زیست محیطی و از جمله مشکل آب است که بر این اساس تلاش کرده ایم که صنایع استان را به سوی صنایع کم آب بر سوق دهیم و استفاده از آبهای بازیافت شده یا بازچرخانده شده را در دستور کار قرار دهیم.
وی توضیح داد: استفاده از خروجی پساب شهرک ها و هم چنین پساب شهر با ایجاد اطلاحاتی در استفاده از آن برای آبهای صنعتی استان از جمله برنامه ها و راهکارهایی است که در استان در حال شکل گیری است تا بتوانیم مصارف آب را در بخش صنعت به حداقل برسانیم.
این مسئول با طرح این موضوع که صنعت فعالیت و کاری پویا است ادامه داد: بايد ایده و تفکردر نزد همگان ایجاد شود که صنعت فعالیتی پویا است و مسئولان استان باید این پویایی را در نزد صنعتگران بر بینگیزند تا در عرصه صنعت فضای رقابتی ایجاد شود.
شاهمرادی افزود: ایجاد فضای رقابتی باعث توسعه صنعت خواهد شد و صنعتی که به دور از توسعه، نوآوری و پویایی باشد از رونق می افتد و در سراسر دنیا این امر مهم در تولید همواره مد نظر بوده است.
رییس هيأت مديره شرکت شهرک های صنعتی استان البرز در بخشی دیگر با اشاره به سود بالای تسهیلات در کشور تصریح کرد: علاوه بر سود بالای تسهیلات تحریم ها نیز سبب شده است که قیمت تمام شده کالاها بالا برود و از این رو مشکلات عدیده ای برای صنعتگران و به خصوص کسانی که دارای تجربه کافی در این زمینه نیستند را بوجود آورد.
شاهمرادی اظهار کرد: خوشبختانه با وجود تمام مشکلات همچنان چرخ های صنعت ما می چرخد و بخش تولید در استان البرز همچان در حال تولید است و تولیدات بسیار خوبی نیز در استان در حال انجام است و باعث ایجاد رقابت در بخش های مختلف شده که در این گردونه رقابتی ممکن است برخی از چرخه خارج شوند که در این رابطه ایجاد بازارهای جدید و صادرات می تواند مقصد با کالاهای با کیفیت باشد.
وی با اشاره به کارگروه تسهیلات و رفع موانع تولید اذعان کرد: خوشبختانه در این کارگروه مشکلات تک تک واحدهای تولیدی استان مورد بررسی دقیق قرار می گیرد و تلاش می شود مشکلات و موانع آنان در بخش تولید و صنعت حل و فصل شود.
 این مسئول یادآوری کرد: تولید کنندگانی که دارای مشکلات مالی هستند به بانک ها برای دریافت تسهیلات معرفی می شوند و کسانی نیز که دارای مشكلات در بخش دستگاه های اجرایی، سرمایه در گردش و ... هستند نیز هر کدام در بخش خود مشکلاتشان رفع خواهد شد و هدف شرکت شهرک های صنعتی استان و یکی از ماموریت هایش رفع همین موانع و ایجاد پویایی در بخش صنعت است تا این بخش با آرامش خاطر و به دور از دغدغه ها بتواند حرکت در مسیر تولید را ادامه دهد.
وی با تاکید بر این مهم که برخی واحدهای نیمه تعطیل و حتي توانمند که دارای مشکلاتی بودند در ستاد تسهیلات مشکلات آنان بررسی و رفع شد اظهار کرد: خوشبختانه واحدهای توانمندی در استان وجود دارد و کالاهای تولید شده در استان از ارزش بالایی در بخش صنعت برخوردار هستند.
   1395/7/24 11:10    تعداد بازدید :  135

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 135
9/10 (تعداد آرا 1 نفر )