استفاده از آبهای بازیافت شده در دستور کار شهرکهای صنعتی استان البرز


مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي البرز گفت: استفاده از خروجی پساب شهرک ها و هم چنین پساب شهر با ایجاد اطلاعاتی در استفاده از آن برای آبهای صنعتی استان از جمله برنامه ها و راهکارهایی است که در استان در حال شکل گیری است تا بتوانیم مصارف آب را در بخش صنعت به حداقل برسانیم.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي البرز جهانگير شاهمرادي افزود: استان البرز از جمله استان هایی است که دارای پتانسیل های ویژه ای در بخش های مختلف گردشگری، جغرافیایی و هم چنین علمی و صنعتی دارا ست و محوریت دادن به صنایع بهویژه در استان صنعتی مانند استان البرز با این توان و ظرفیت یک استراتژی بسیار مهم برای توسعه دادن به اقتصاد است.
شاهمرادي خاطر نشان كرد: در سال های گذشته مهاجر پذیری گر چه مشکلاتی را نیز برای استان البرز داشته، اما یکی از محسنات آن تجمیع استعدادهای علمی از نقاط مختلف کشور است که تعبیر ایران کوچک که از سوی مقام معظم رهبری برای این استان مطرح شد، گویای این حقیقت است.
وي تصريح كرد: استقرار مراکز بزرگ تحقیقاتی، پژوهشی، علمی و دانشگاهی کشور و وجود چندین شهرک صنعتی دولتی و خصوصی مهم در این استان فعاليت چهار هزار واحد توليدي در اين استان و با ظرفیت تبدیل شدن البرز به قطب علمی و صنعتی در ایران را مضاعف کرده است. متاسفانه بسياري از ظرفيتهاي اين استان به دليل قرار گرفتن در سايه كلانشهري مانند تهران در حوزه صنعت بارور نشده است.
شاهمرادي در ادامه گفت: توسعه شهرك هاي صنعتي، ايجاد شهرك هاي صنعتي جديد، پرداختن به خدمات زير بنايي در شهرك هاي صنعتي، ساماندهي صنايعي كه در استان وجود دارد و تعيين تكليف نشده اند مانند مجتمع هاي صنعتي فعال كه ساليان متعدد مورد توجه قرار نگرفته اند از جمله مسایلی است که در سال های اخیر در زمینه آن نگاه ویژه ای در حال شکل گیری است.
وي افزود: وجود سه فرودگاه در مجاورت و داخل استان البرز، راه های مواصلاتی و قطب جمعیتی بالغ بر 3 میلیون نفر که برای هر تولید کننده ای حائز اهميت است.
جهانگیر شاهمرادی مدير عامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز ضمن پرداختن به ظرفیت های منحصر به فرد استان البرز در بخش صنعتی و دیگر ظرفیت های این استان با اظهار این مطلب گفت: همه باید تلاش کنیم تا استعدادهای استان را در بخش صنعت و دیگر بخش ها بارور سازیم.
   1395/7/24 11:17    تعداد بازدید :  378

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 378
8/10 (تعداد آرا 1 نفر )