اشتغال بیش از 55 هزار نفر در شهرکهای صنعتی دولتی و خصوصی البرز


مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي البرز با بیان اینکه در شهرک‌های صنعتی استان البرز در بخش دولتی و خصوصی بیش از 55 هزار نفر اشتغال ایجاد شده است، اظهار داشت: عمده این اشتغال‌ها تخصصی است.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي البرز در دیدار مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان با نماینده‌های مجلس شورای اسلامی شهر کرج که امروز در شرکت شهرک‌های صنعتی البرز برگزار شد گفت: باید فضا برای ایجاد واحدهای جدید و توسعه تعداد محصولات، تنوع محصولات و کارکردن با تکنولوژی‌های جدید برای واحدهای موجود آماده شود.
جهانگير شاهمرادي با اشاره به اینکه استان البرز مورد توجه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است، افزود: باید تنگناهای استانی در بخش صنعت و سرمایه‌گذاری بررسی شود و کارهای اساسی با مشارکت نماینده‌های مردم در مجلس شوراي اسلامي انجام شود.
 همچنين  ايرج موفق مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز با بیان اینکه البرز رتبه 2 کشوری در جذب سرمایه‌گذاری خارجی را دارد، ادامه داد: در مدت 3 سال اخیر، بیش از 820 پروانه بهره‌برداری صنعتی در البرز صادر شده که استان رتبه سوم کشوری دراین زمینه را دارد.
موفق با بیان اینکه باید زیرساخت‌های مورد نیاز در بخش زمین، آب، برق و گاز تکمیل شود، افزود: با توجه نرخ بالای مهاجرپذیری استان البرز، شرایط خوبی برای صنایع و ایجاد شغل وجود داشته باشد.
وی ادامه داد: در مجموعه‌های داخل و خارج از شهرک‌های صنعتی بیش از 125 هزار شغل به صورت مستقیم در فعالیت هستند که با 2 هزار و 900 مجوز جدید، میزان اشتغال به 121 هزار نفر می‌رسد.
در ادامه محمدجواد کولیوند نماينده مردم شهرستان كرج در مجلس شوراي اسلامي نیز در این جلسه با اشاره به اینکه باید تسهیلات به مجموعه صنایع داده شود،‌اظهار داشت: برخی از مجموعه‌ها پروانه بهره‌برداری را اخیراً گرفته‌اند و برخی در حال توسعه دادن ظرفیت خود هستند.
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آنچه در بخش صنایع رونق را ایجاد می‌کند، بخش تسهیلات بانکی است، افزود: این امر باید مورد بررسی قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه برای جهش دراین جریان بعد از تسهیلات بانکی بحث آب و برق است که باید در زیرساخت مبنا قرار گیرد، گفت: بررسی این عوامل برای توسعه صنایع در آینده نیاز است.
عزیز اکبریان رئيس كميسيون صنعت در مجلس شوراي اسلامي  با اشاره به اینکه فعال‌کردن صنایع و تولید از مهم‌ترین محورهای جلسه است، اظهار داشت: با توجه به سال اقتصاد مقاومتی و مشکلات بیکاری جوانان در استان البرز باید این صنایع فعال شود.
   1395/7/27 09:54    تعداد بازدید :  279

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 279
5/10 (تعداد آرا 2 نفر )