بازگشت 10 هزار واحد تولیدی نیمه فعال کوچک و متوسط به چرخه تولید در کشور


معاون توسعه و مدیریت امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تا پایان سال 10 هزار واحد صنعتی در سطوح متوسط و کوچک به چرخه تولید بازخواهند گشت و رونق برای بازار ایجاد می شود.
به گزارش روابط عمومی شركت شهركهاي صنعتي البرز محمدرضا فیاض در حاشیه مراسم افتتاح واحد صنعتی تولید لوله پلی اتیلن که در شهرک بهارستان انجام شد، با اشاره به ظرفیت های قابل توجه این شرکت افزود: در بدو امر این شرکت با اشتغال اولیه 25 نفر و سرمایه گذاری 170 میلیارد ریال فعالیت خود را آغاز کرده است.
وی ادامه داد: لوله های تولید شده توسط این واحد صنعتی در طرح های عمرانی، فاضلاب و شهری مورد استفاده قرار می گیرد که قطر آن ها به 5 متر نیز می رسد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه این صنعت در کشور بدیع محسوب می شود گفت: انتظار می رود فاز توسعه این واحد تولیدی تا یکسال آینده با تکنولوژی و ابداعات جدید راه اندازی شود.
وی با اشاره به حضور در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز افزود: در این نشست مشکلات و موانع واحدهای تولیدی و صنعتی مورد بررسی قرار گرفت و بر این اساس ظرف سه ماه آینده یکی از بزرگترین واحدهای تولید آرد کشور در البرز به بهره برداری می رسد.
این مسئول خاطر نشان کرد: البرز در حوزه صنعت جایگاه نسبتا مناسبی دارد ولی با توجه به ظرفیت های موجود انتظار می رود که جزو 10 استان برتر کشور باشد.
معاون وزیر صنعت تاکید کرد: تا کنون 370 واحد صنعتی در استان از تسهیلات بانکی بهره مند شده اند که رقم آن حدود 16 هزار میلیارد تومان محاسبه شده است که این روند ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت خروجی ارائه این تسهیلات برای واحدهای تولیدی را مورد بررسی قرار می دهد، گفت: گروه نظارتی سازمان صنعت و معدن البرز 10 روز است که کار خود را آغاز کرده و تمامی واحدها را مورد بازرسی قرار می دهند تا در صورت وجود مشکل، مساله رفع شود.
فیاض گفت: نظارت ها کمک می کند که تسهیلات ارائه شده به درستی هزینه شود، همچنین تا پایان سال 10 هزار واحد صنعتی در سطوح متوسط و کوچک به چرخه تولید بازخواهند گشت و رونق برای بازار ایجاد می شود.
در این آیین اعلام شد که واحد تولید کننده لوله های پلی اتلین پنج لایه با فلز دستگاه جوشکاری الکتروفیوژن با ظرفیت تولید سالانه 600 تن محصول و با هزینه ای بالغ بر 175 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
همچنین طرح توسعه شرکت تولید دستگاه پرس در کمالشهر کرج با صرف هزینه ای بالغ بر 800 میلیارد ریال به بهره برداری رسید که زمینه اشتغال برای 180 نفر فراهم کرد..
بنا به این گزارش معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه تعدادی ازمسئولان استان البرز از شهرک صنعتی بهارستان کرج بازدید کرد.
   1395/7/28 10:57    تعداد بازدید :  117

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 117
2/10 (تعداد آرا 1 نفر )