70درصد واحدهای صنعتی تملک شده توسط بانک ها تعطیل هستند


عضو هیئت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تاکیدکرد: با تدبیر مسوولان استان ها نباید دیگر شاهد در تملک قرار گرفتن و جانشینی واحدهای صنعتی توسط بانک ها باشیم.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان البرز؛ کمال الدین پیرموذن مشاور مدیرعامل و عضو هیئت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران طی سخنانی اظهارداشت: در راستای اجرای دستورالعمل ستاد قرارگاه اقتصاد مقاومتی کشور مقرر گردید با همکاری دستگاه ها و مدیران بانک ها واحدهای صنعتی که تحت تملک و جانشینی بانک ها درآمده است را مجددا به مدیران خود واحدها برگردانده تا مجددا فعال شوند.
وی که در حاشیه ستاد تسهیل و رونق اقتصادی سخن می گفت با اشاره به آمار واحدهای تحت تملک بانک ها در سطح کشور گفت: براساس آمار بدست آمده در کل کشور در حال حاضر تعداد هزار و 343 واحد تولیدی تحت تملک بانک ها قرار گرفته و تعداد 349 واحد نیز در شرف واگذاری است که نزدیک به 70 درصد این واحدها متاسفانه غیر فعال هستند.
عضو هیئت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران یادآورشد: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی فرصت و ظرفیتی است که بعنوان پلی برای تسریع بخشی در ایجاد اشتغال و افزایش تولید عمل کند و بتواند با تلاش های خود صنایع کوچک و متوسط مورد نظر مقام معظم رهبری بیش از پیش مورد توجه مسوولان قرار گیرند.
وی اضافه کرد: شاه کلید برنامه ها و اقدامات دولت و سازمان صنلایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در رفع مشکلات و خارج کردن واحدهای صنعتی از رکود همان اقتصاد مقاومتی است که تمرکز دولت نیز به راه اندازی مجدد واحدهای صنایع کوچک و متوسط قرار گرفته زیرا این صنایع بالغ بر 96 درصد صنعت کشور را به خود اختصاص می دهند و به همین میزان هم نیازمند توجه هستند.
پیرموذن در ادامه به نقش بانک ها در رسیدن دولت و نظام به اهداف خود در بخش صنعت و تولید در کشور اشاره و تصریح کرد: با همکاری بیشتر و توجه بانک ها می توانیم این وظیفه مهم و خطیر که بر عهده ما گذاشته شده است را محقق کنیم.
وی افزود: از نظر قانونی و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری در این خصوص راه و نقشه کار را در قالب سیاست های اقتصاد مقاومتی کامل و روشن ترسیم شده است لذا تمام دستگاه های دولتی خاصه بانک ها یار و مدد رسان واحدهای تولیدی و صنعتی باشند.
مشاور مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بر پرهیز بانک ها در تحت تملک قراردادن واحدهای صنعتی تاکید کرد و گفت: براساس قانون این اقدام بانک ها مصداق بنگاه داری است و باید هرچه سریعتر آنها را واگذار کنند و از نظر ما بهترین شخصی که می تواند این بنگاه ها را اداره کند خود سرمایه گذار اصلی است. و موفقیت در این زمینه هم حسن همکاری بانک ها را می طلبد.
   1395/8/1 16:05    تعداد بازدید :  100

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 100
7/10 (تعداد آرا 1 نفر )