تولید کالای ایرانی باید در استان البرز شناخته و شناسانده شود


مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي البرز ظرفیت سازی خوشه های کسب و کار در استان البرز را فرصتی مناسب برای شناسایی و شناساندن تولید کالای ایرانی در راستای ایجاد فرهنگ مصرف کالای تولید داخل عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز؛ جهانگير شاهمرادي مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان با مهم ارزیابی کردن توان صنعتی و تولیدی استان اظهارداشت: خوشبختانه توان تولیدات صنعتی در  استان بسیار بالاست ولی استفاده مردم از این کالاها نیازمند شناخت صحیح و کامل از نوع و کیفیت تولیدات داخلی است.
وی ادامه داد: بعنوان نمونه در استان البرزکالاهای خوب و با کیفیتی که نظر مصرف کننده را تامین کند وجود دارد و در بازارهای صادراتی نیز مورد توجه قرار می گیرد ولی شناخت مصرف کننده داخلی نسبت به آنها کم است و این امر سبب شده مردم برای رفع نیاز خود به کالاهای مشابه خارجی روی بیاورند.
شاهمرادي یکی از راه های شناخت مصرف کننده داخلی از کالاهای ساخت ایران را آشنایی خانواده ها با روند تولید عنوان کرد و افزود: می توان با برنامه ریزی صحیح و هدفمند اقشار مختلف را برای بازدید از خطوط تولید کالاها و همچنین اطمینان از تولید کالایی با کیفیت به حضور در واحدهای صنعتی تشویق کنیم.
رئيس هيئت مديره شركت شهركهاي صنعتي البرز در بخش دیگری از سخنان خود به توانمندی ها و اقدامات صورت گرفته در بخش مدل توسعه خوشه های کسب و کار البرز اشاره کرد و افزود: ایجاد کنسرسیوم های صادراتی، ایجاد بازارهای جدید صادراتی، شناخت سلایق مصرف کننده داخلی و خارجی، تولید گروهی با نگاه تامین منافع جمعی و ایجاد برند مشترک نمونه اقدامات و تجربیات موفقی است که خوشه های کسب و کار در استان البرز انجام داده است.
وی تصریح کرد: صنایع کوچک استان در بخش مدل توسعه خوشه پلاستيك دارای ظرفیت های متنوعی است که بخشی از آنها عملیاتی شده است و امروز با چندین سال فعالیت دارای پشتوانه عظیم از ذخیره علمی و تجربه موفق است و موارد ديگري از خوشه هاي كسب و كار بالقوه نیز وجود دارد که در حال عملیاتی کردن آن ها هستیم.
شاهمرادي ادامه داد: امروز مدل توسعه خوشه ها می تواند بعنوان ابزاری قوی در پسا تحریم در تحقق اقتصاد مقاومتی نقشی موثر ایفا کند زیرا کشور در شرایط فعلی بیش از هر زمان دیگری نیاز به بازآفرینی و بازبینی در روش ها و ارائه نظریات کاربردی و برنامه های جدید اجرایی در تولید توسعه بازار و صادرات دارد که مدل توسعه می تواند راه گشا باشد.
   1395/8/12 11:22    تعداد بازدید :  175

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 175
5/10 (تعداد آرا 1 نفر )