ساماندهی 2میلیون و 800هرار واحد صنفی با استقرار در شهرک های صنفی و در قالب خوشه های صنعتی


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از تفاهم نامه این سازمان با اتاق اصناف کشور به منظور ساماندهی واحدهای صنفی مستقر در شهرها خبر داد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه بیش از 2 میلیون و 800 هزار واحد صنفی کشور در قالب شهرک های صنفی و خوشه های صنعتی ساماندهی می شوند.
به گزارش روابط عمومی شركت شهركهاي صنعتي البرز، مهندس علی يزداني با اشاره به برنامه های دولت در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی افزود:محور اجرای این برنامه ها ارتقای توان رقابت پذیری بنگاههای صنعتی است.
وی با بیان اینکه از 952 شهرک صنعتی موجود در کشور در 770 شهرک صنعتی، زمین به متقاضیان و سرمایه گذاران واگذار می شود گفت: ما پول زمین از سرمایه گذاران نمیگیریم و آن مبلغی که از آنها دریافت می شود نیز حق انتفاع است که شامل هزینه های انجام شده برای خدمات زیربنایی است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه خواستار اهتمام نمایندگان مجلس در خصوص تصویب اختصاص 3 درصد از 9 درصد مالیات ارزش افزوده اخذ شده از واحد های صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی به شهرک های صنعتی شد وگفت:در حال حاضر شهرداری ها از درآمد دریافتی از ارزش افزوده، خدمتی به شهرک های صنعتی ارائه نمی دهند که در صورت اختصاص سه درصد از 9 درصد این درآمدها به شهرکهای صنعتی، شاهد تحول مناسب در ارائه خدمات خواهیم بود.
وی با بیان اینکه اصلاحیه این قانون در قالب برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، خواستار حمایت نمایندگان مجلس از این اصلاحیه قانون شد‌.
مهندس یزدانی در ادامه با اشاره به وجود زیرساخت های موجود در شهرک های صنعتی گفت: از هر تصمیم و برنامه و طرحی  که در راستای افزایش جذب سرمایه گذار در شهرک های صنعتی اتخاذ شود، حمایت می شود.
   1395/8/22 15:08    تعداد بازدید :  89

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 89
7/10 (تعداد آرا 1 نفر )