شهرک فناوری های جدید در البرز راه اندازی می شود


مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز از ایجاد شهرک فناوری های جدید در استان البرز خبر داد و گفت: عملیات مطالعاتی به موجب جانمایی مکانی این مهم انجام می گیرد.
به گزارش روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي البرز، جهانگير شاهمرادی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان البرز با اشاره به اينكه طی ۵ ماه اخیر همکاری خوبی با رسانه ها در بخش صنعت برقرار شده است، اظهار کرد: سفر ریاست جمهوری به استان البرز دستاوردهای خوبی را برای حوزه صنعت به همراه داشت.
وی با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به استان البرز بنا شد اقداماتی که امکان اجرایی شدن آن وجود دارد، مصوب شود، افزود: به طور قطع تمام مصوبات این سفر اجرایی و علمياتي می شود.
وی با تاکید بر اینکه آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی اشتهارد دو یکی از مهم ترین اقدامات انجام شده در این سفر محسوب می شود، گفت: هزار و ۲۳ هکتار مساحت کلی این‌شهرک است که امیدواریم در نیمه دوم سال آتی واحدهای صنعتی متقاضی در این مجموعه مستقر شوند.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز خاطرنشان کرد: مساله آب در شهرک صنعتی اشتهارد ۲ در اولویت قرار گرفته و بنا شده واحدهای صنعتی کم آب بر با بهره گیری از پساب های صنعتی در اين شهرك جانمایی شود.
شاهمرادی با اعلام اینکه توجه به مساله محیط زیستی در بحث شهرک های صنعتی جدید به طور جدی در دستور کار قرار دارد تا در بحث آلایندگی مشکلاتی وجود نداشته باشد، گفت: طرح های دانش بنیان یکی از مهم ترین اولویت استقرار صنایع در شهرک های صنعتی است.
وی نوع تولید محصول را یکی دیگر از مهم ترین ویژگی استقرار صنایع در شهرک های صنعتی دانست و گفت: این کالاها باید صادرات محور بوده و در کشور اولویت تولید داشته باشند.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز با اعلام اینکه بحث شهرک صنعتی کوثر نیز در این سفر مورد توجه قرار گرفت تا با افزایش ۱۶۰ هکتاری مساحت آن در این حوزه فعال تر شود، افزود: این شهرک صنعتی از موقعیت بالا و مطلوبی برخوردار است که شرایط واگذاری در این مجموعه همانند شهرک صنعتی اشتهارد ۲ است.
وی با تاکید بر اینکه مبلغ ۱۰ میلیارد تومان مصوبه سفر رئیس جمهور برای این حوزه بوده است، تصریح کرد: اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان برای تصفیه خانه شهرک صنعتی سیمین دشت تخصیص داده شد، تامین اعتبار تصفیه خانه شهرک های صنع نيز یکی دیگر از بندهای تفاهم نامه این سفر بود.
شاهمرادی با اشاره به اینکه شهرک فناوری های جدید در استان البرز ایجاد خواهد شد، اظهار کرد: این شهرک باید به مرکز استان نزدیک باشد، عملیات مطالعاتی این مهم به موجب جانمایی مکانی به زودی آغاز می شود.
وی با بیان اینکه برای مکان یابی یک شهرک پارامترهای مختلفی بررسی می شود، اظهار کرد: تولید هدف اصلی صنعت محسوب می شود تا کالاهای مورد نیاز کشور، درآمد زایی و ارز آوری ویژه ای را به همراه داشته باشد.
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز با اشاره به اینکه ارائه آموزش‌های مورد نیاز به شهرک‌های صنعتی متقاصی توسط شرکت انجام می شود، اظهار کرد: باید قوانین مزاحم در راه تولید حذف شود، این امر حیاتی برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی بیان کرد: استان البرز در بخش سرمایه گذاری خارجی رتبه دوم در سطح کشور را از آن خود ساخته است که این مهم بیانگر موقعیت ویژه البرز در منطقه است.
شاهمرادی با تاکید بر اینکه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان البرز جلسات گوناگونی را به منظور رفع مشکلات صنايع برگزار می کند، گفت: پیرو این مهم واحدهای متقاضی شناسایی و مورد توجه قرار گرفتند.
وی سود ۱۸ درصد تسهیلات برای واحدها را بالا دانست و گفت: کمیته پایش طرح‌ها و پروژه های راکد در سیستم با محوریت شهرک صنعتی و مشارکت بخش خصوصی تشکیل شده است.
وی با اعلام اینکه تا امروز ۶۶۴ واحد صنعتی دارای واحد بهره برداری برای اخذ تسهیلات در استان ثبت نام کرده که از این میزان ۴۱۲ واحد مصوبه اخذ تسهیلات را دریافت کرده اند، گفت: تا کنون ۱۰۳ واحد از این تسهیلات به میزان  ۱۶۸ میلیارد تومان در سطح استان البرز بهره مند شدند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز خاطرنشان کرد: در مجموع از واحدهای تولیدی مذکور ۹۹ واحد دارای پروانه بهره برداری و ۴ واحد دارای جواز تولید هستند.
شاهمرادی با تاکید بر اینکه در مجموع میزان تسهیلات در نظر گرفته شده برای البرز ۴۷۰ میلیارد تومان و  ۳۵۰ واحد تولیدی و صنعتی است، گفت: جذب سرمایه گذار خارجی یکی از مهم ترین اولویت های البرز در این بخش محسوب می شود.
وی با اشاره به وجود بیش از ۱۰۰ برند برتر ملی در البرز، بیان کرد: صنعت توانسته طیف وسیعی از محصولات مورد نیاز کشور را تولید کند، این مهم سبب شده توقع از بخش صنعت نسبت به گذشته در کشور افزایش چشمگیری پیدا کند.
وی با اشاره به پیاده سازی طرح فن بازار در شهرکهای صنعتی کشور، اعلام کرد: مکانیسم پیاده سازی این طرح مهم در استان البرز نیز وجود دارد.
   1395/9/3 15:38    تعداد بازدید :  206

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 206
7/10 (تعداد آرا 1 نفر )