صنایع کوچک، منصه ظهور اقتصاد مقاومتی در استان


 مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي البرزگفت: سیاست کلی استان البرز به سمت ایجاد اقتصاد مقاومتی است و صنایع کوچک استان منصه بروز و ظهور این مهم است.
 جهانگير شاهمرادي اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی به معنای تقویت و اتکا بر توان داخلی برای مقابله با فشارهای خارجی است که صنایع کوچک از بهترین عرصه ها برای دستیابی به این مهم است.
شاهمرادي با بیان اینکه بزرگ کردن صنایع بزرگ از مسیر تقویت صنایع کوچک می گذرد، اظهارداشت: این حرف به معنای تقابل با صنایع بزرگ نیست بلکه نشانگر لزوم توجه دو چندان به صنایع کوچک به منظور دستیابی به رشد اقتصادی پایدار است.
وی اضافه کرد: صنایع کوچک با وجود مزیتهای فراوان از مشکلات بسیاری از قبیل کمبود متخصص در حوزه های مختلف، پایین بودن سطح فناوری و ارزش افزوده، فعالیت مجزا و غیرشبکه، عدم وجود بخش های تحقیق و توسعه و عدم دسترسی مناسب به منابع مالی رنج می برد.
شاهمرادي با اشاره به تجربه سایر کشورهای دنیا در رفع این مشکلات خاطرنشان کرد: در تمام دنیا صنایع کوچک در عرصه ملی و بین المللی در قالب شبکه های منسجم فعالیت کرده و از فعالیتهای جزیره ای خودداری می کنند.
وی همچنین عدم آشنایی با بازارهای خارجی، ناتوانی مالی، کیفیت پایین محصولات تولیدی، عدم برقراری ارتباط موثر با تجار خارجی و آشنایی بازرگانان داخلی و خارجی با پتانسیل های صادراتی صنایع کوچک را از جمله معضلات صنایع کوچک در حوزه صادرات عنوان کرد و گفت: با الگوگیری صحیح از اقدامات سایر کشورها در این زمینه ها می توان به ارتقای کیفی فعالیتهای صنایع کوچک در عرصه های بین الملل و صادرات امیدوار بود.
مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي البرز با اشاره به وجود بيش از 100 واحد صادراتی کوچک در شهرکها و نواحی صنعتی در استان البرزگفت: این آمار نشانگر ضرورت توجه و اعتماد  بیش از پیش بانکها به صنایع کوچک است.
   1395/9/6 15:26    تعداد بازدید :  119

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 119
6/10 (تعداد آرا 1 نفر )