ایجاد بستر مناسب سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی


وزیر صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی مدیران عامل شرکت شهرک های صنعتی سراسر کشور اظهار کرد: بسترهای مناسب برای حضور سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی ایجاد شود.
به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي البرز مهندس محمدرضا نعمت زاده در این گردهمایی یک روزه که با حضور معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت، معاونان و مدیران استانی برگزار شد، تاکید کرد: ما وظیفه داریم در مناطق کمتر برخوردار و مناطق مرزی اشتغالزایی کنیم. از این رو طرحی برای اشتغالزایی و ماندگاری در این مناطق به دولت ارایه شده تا باعث رونق اقتصادی در مرزهای کشور شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: یکی از وظایف مدیران تامین امکانات است و یکی از همین امکانات نیز تامین منابع مالی است بنابراین اگر مدیران در میدان عمل به سایرین کمک کنند سرمایه نیز می آید.
مهندس نعمت زاده با بیان اینکه شهرک های صنعتی از آنجایی که وابسته به دولت نیستند امکان تامین مالی مناسبی دارند، ادامه داد: یک امتیاز شهرک های صنعتی آن است که به منابع داخلی متکی هستند بنابراین هر یک ریال آن باید مناسب و بهینه هزینه شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تامین خدمات زیرساختی، آبرسانی، ایجاد و نگهداری معابر، آسفالت ریزی، درختکاری و... باید در اولویت باشد و به طور مناسب و صحیح انجام شود.
مهندس نعمت زاده در بخش دیگری تاکید کرد: مدیران شهرک ها باید با بازدید از صنایع مستقر در شهرک ها در موضوع HSEE به صاحبان صنایع مشاوره دهند.
وی آموزش را یکی از موارد خدماتی در شهرک های صنعتی برشمرد و افزود: برای رسیدن به توسعه باید به موضوع آموزش جدی و کاربردی پرداخته شود. همچنین اثر بخشی آموزش از تشریفات آن مهمتر است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: سرانه آموزشی در بخش صنایع کوچک و متوسط کم است اما در صنایع پیشرفته سالانه تا 60 نفر ساعت دوره های آموزشی برگزار می شود.
محمدرضا نعمت زاده خطاب به مدیران عامل شهرک های صنعتی اظهار کرد: باید کمک کنیم تا واحدهای صنعتی در تشکل های مختلف از جمله طرح توسعه خوشه های صنعتی فعالتر شوند.
وی ادامه داد: در بحث فروش نیز باید خدمات مشاوره ای به صاحبان صنایع مستقر در شهرک های صنعتی ارایه شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: نظارت بیشتر مدیران بر حفظ و نگهداری زیرساخت های عمرانی در شهرکها و نواحی صنعتی
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در این گردهمایی یک روزه ضمن تشریح اقدامات سازمان در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل  خواستار نظارت بیشتر مدیران بر حفظ و نگهداری زیر ساخت های عمرانی در شهرکها و نواحی صنعتی شد.
مهندس علی یزدانی بازدید از زیر ساخت های عمرانی 250 شهرک و ناحیه صنعتی تا پایان سال را از برنامه های اصلی سازمان عنوان کرد و گفت: علاوه بر بازدید مسئولان کشوری، همه مدیران شرکت های استانی هم باید بصورت مستمر بر وضعیت شهرکهای و نواحی استان نظارت کنند و نسبت به صیانت از سرمایه های هزینه شده حساس باشند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با تاکید بر تعامل موثر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان استانی در جهت بهبود فضای کسب و کار، ایجاد رونق در تولید و هچنین رفع دغدغه های صنعتگران خاطر نشان کرد: شرکت شهرکهای صنعتی همچنین باید بیش از گذشته توسعه و بهبود زیر ساخت ها و آماده سازی آن برای واحدهای صنعتی را در دستور کار خود قرار دهند زیرا سرمایه گذاران و مدیران واحدهای تولیدی برای بهره مندی از امکانات و زیر ساخت ها در شهرکهای صنعتی مستقر شده اند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به کاهش هزینه های جاری و استفاده بهینه در صرف اعتبارات عمرانی تصریح کرد: کارگروهای استانی در جهت اصلاح قیمت گذاری اراضی صنعتی شهرکها و نواحی صنعتی در استان ها تشکیل شود و پیشنهادات خود را هر چه سریعتر در زمینه اصلاح نظام قیمت گذاری اراضی صنعتی با رعایت وضعیت مناطق کمتر برخوردار و توسعه یافته ارائه نمایند.
مهندس یزدانی در ادامه خطاب به استانها  ضمن تاکید بر تعامل موثر با بانک ها  افزود: شرکت های استانی باید در هر استان باید وضعیت واحدهای صنعتی که در سایت بهین یاب ثبت نام کرده و در کارگروه رفع موانع تولید مصوب شده اند، پیگیری نمایند تا با همکاری بانک ها بتوانند از تسهیلات طرح رونق بهره مند شوند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انعقاد 17 تفاهم نامه همکاری مشترک با سازمان های  دولتی تصریح کرد: ایجاد اشتغال در مناطق روستایی، ترغیب بنگاه های صنعتی کوچک به حضور در فرابورس و بهره مندی از مزایای بورس کالا، توانمندسازی واحدهای صنعتی با برگزاری دوره آموزشی، تشکیل کنسرسیوم های صادراتی نیز از جمله موضوعاتی است که باید در استان ها با جدیت دنبال شود.
مهندس یزدانی همچنین بر تشکیل شورای فرهنگی در همه استانها و پیگیری موضوعات مرتبط با مسائل امر به معروف و نهی از منکر و شورای اطلاع رسانی نیز تاکید کرد.
در این گرهمایی یک روزه معاونان و مدیران مستقل سازمان ضمن تشریح برنامه ها و اقدامات انجام شده در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل خواستار همکاری جدی شرکت های استانی در تحقق سیاست های حمایتی سازمان از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط نظیر برگزاری 160 هزار دوره آموزشی برای صنعتگران مستقر در شهرکها توسعه خوشه های کسب و کار در سطح کشور، نوسازی و بهسازی واحدهای صنعتی کوچک و...شد.
همچنین در حوزه تکمیل و کیفی سازی زیر ساخت های  عمرانی شهرکهای صنعتی، ضرورت واگذاری اراضی صنعتی مطابق طرح مصوب شهرسازی و صیانت  سرمایه های صرف شده در شهرکها و نواحی صنعتی نیز مورد تاکید قرار گرفت.
در این گردهمایی همچنین با اشاره به بارگذاری سامانه اطلاعات مکانی در 768 شهرک و ناحیه صنعتی به موضوعاتی نظیر مدیریت دانش، تکمیل سامانه اطلاعات مکانی کلیه شهرکها نواحی صنعتی، سرمایه گذاری در شهرکها  و نواحی صنعتی پرداخته شد.
همچنین در گردهمایی مدیران عامل شرکت شهرکهای صنعتی سراسر کشور یونس ژائله کار آفرین برتر و صادرکننده ممتاز صنعت غذایی کشور در سال 95 نیز به تشریح اقدامات انجام شده در حوزه کار آفرینی پرداخت و تجربیات خود را در اختیار حاضران قرارداد و پاسخگویی سوالات مطرح شده در این حوزه بود.
همچنین در این گردهمایی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از مهندس عظیمی مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد بدلیل اقدامات و عملکرد مطلوب در سال 94 تقدیر و لوح یادبودی به وی اعطا شد.
   1395/9/20 08:20    تعداد بازدید :  94

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 94
3.5/10 (تعداد آرا 2 نفر )